Skip to content

Soul Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Soul Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Soul film konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, Soul karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, Netflix fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Pixar’ın Yeni Filmi “Soul” ölüme yakın bir deneyime sahip olan ve öbür dünyada sıkışıp kalan, seçimlerini düşünen ve çoğunlukla kabul ettiği varoluştan pişmanlık duyan bir caz piyanistini konu alıyor. Pixar’ın emektarlarından Pete Docter imzasıyla yönetiliyor. Ağır temalarına rağmen, projenin hafif bir dokunuşu var. 

Ride or Die Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Soul Film Konusu Yorumu

Disney / Pixar’ın SOUL’u ( Jamie Foxx tarafından seslendirilen), ortaokul grubuna öğretmenlik yapan istikrarlı bir tam zamanlı iş teklifinde bulunan ancak bu konuda kararsız olan Joe Gardner’ın hikayesidir. Karakter uzun yıllardır profesyonel bir müzik kariyeri peşinde koşmaktadır. Ünlü bir saksafoncu ( Angela Bassett) tarafından beklenmedik bir şekilde iş teklifi alır. Bu harika haberi aldıktan hemen sonra, Joe bir kanalizasyon deliğine düşer ve bir sonraki bildiği şey, ruhu ” Great Beyond’a” giden bir yürüyen merdiven üzerindedir. 

Ama Joe öbür tarafa gitmeye hazır değil çünkü, rüyası sonunda gerçek oldu! İstemese de renkli, ruhani bir yer olan Great Beyond’a doğru yolculuğu başlar. Burada insan olarak yolculuklarına hazırlanmalarına yardımcı olmak için yeni ruhlara akıl hocaları (ölen önemli kişilerin ruhları) verilir. Hala yaklaşan konserini yapmaya takıntılı olan Joe, 22’ye (akıl hocası) ilham vermenin ve Dünya’ya geri dönmenin bir yolunu bulmalıdır. 

Soul Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Film özlediğimiz “animasyon sıcaklığı”nı bizlere fazlasıyla veriyor. Sevgi dolu bir his ile geçiriyoruz dakikalarımızı. Animasyonların en vurucu özelliği bana göre kesinlikle duygularımıza çok daha farklı yönlerden etki edebilmeleri. Soul filmi bunu kesinlikle başarıyor ve eşsiz senaryosuyla da şaşırtıcı bir etki bırakıyor.

IMDb: 8,1

BLOG-OKUR Puanı: 9

Soul Fragman

SOUL FİLM AYRINTILARI

  • Vizyon : 23 Mart 2021
  • Oyuncular : Jamie Foxx , Tina Fey , Daveed Diggs
  • Yönetmen : Pete Docter
  • Stüdyo : Disney +
  • Tür : Aile ve Çocuk
  • Konu : Arkadaşlık
  • Karakterin güçlü yönleri : Merhamet , Empati , Azim
  • Süre : 100 dakika

Soul Film Konusu, Yorumu ve incelemesi yaz sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: