Skip to content

Söyle Bana Ne Zaman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Söyle Bana Ne Zaman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Söyle Bana Ne Zaman film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Söyle Bana Ne Zaman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Tell Me When’in ilk sahnesiyle birlikte; ailenin yaşlı bireyi Pepe ile tanışırız. Klasik bir dede (büyükbaba) karakterine sahip ve torunu Will için en iyisini arzu eden bir profil imajı sergiler. Will ise nispeten olgun yaşının yanı sıra iş ve hayatın zorlu şartlarında sürüklenen yalnız bir bireyi canlandırır. Dedesi ona “gez, dolaş, hayatını yaşa” dese de iş temposu gezmeye ve eğlenmeye olanak vermez.

Diğer Netflix filmlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tarih 1 yıl ileriye sarıldığında; herkesi derinden etkileyen bir gelişme yaşanır. Evin tatlı bireyi Pepe, hayatını kaybetmiş ve geride gözü yaşlı insanlar bırakmıştır. Will dedesinin yasını tutarken dedesinin kendisine bıraktığı bir defterin yaprakların çevirmeye başlar. Bu yapraklarda Pepe’nin torunu için yazmış olduğu birbirinden farklı hayaller, gitmesi gereken yerler, hissetmesi gereken duygular yer alır. Böylece Will’in Mexico City’e yolculuğu başlamış olur.

Söyle Bana Ne Zaman Film Konusu

İlerleyen dakikalar şu özet cümlesinden farksız değildir. Ortalama altı bir senaryo, ortalama altı bir başrol oyuncusu ve yeniden şans gele tanışan aşıklar görseli. Senaryo tatlı gibi gözükse de Will’in göz ardı edilemeyecek kadar kötü bir performans sergilemesi bütün akışı yerle bir eder. Enerjisi, duygusu izleyene ulaşmaması yetmezmiş gibi zoraki duruşları kendisinden soğutur hale getirir.

Heyecanlı bir duruşu varmış gibi gözükür. Ancak insanı uyutacak konuma itmeye başlar. Ancak senaryoya Dani’nin girmesiyle seyirde pozitiflik hissedilir. İkili arasındaki uyum pek iç açıcı gözükmez. Fakat genç kızın enerjisi Will’in önüne geçerek olumlu geri dönüşlere imza atar.

Yine de Tell Me When; birkaç alt mesajıyla karanlık bulutları dağıtmayı başarıyor. Sadece iş ve kariyer odaklı olmanın yarardan çok zarar getireceğine, yaşamanın, anın tadını çıkartmanın dünyadaki pek çok kavramdan önemli olabileceğine bakış açısı sunuyor. 90 dakikalık süresiyle tek doğru yaptığı iş belki de budur…

Yönetmenliği ve senaristliğini Gerardo Gatica’nın yaptığı filmin bende oluşturduğu duygular maalesef ki olumsuz yönleriyle dikkat çekiyor. Gerek klişe gelen konusu gerekse Will’in göze batan performansı, olumlu hissetmeye neden olan efektleri eksiye götürmeyi başarıyor. Bana kalırsa izlemeyin. Ancak şans vermek isteyenler, aşağıdaki fragman ile daha detaylı bir fikir elde edebilir.

IMDb: 5,9

Tell Me When Oyuncuları ve Karakterleri

  • Jesús Zavala – Will
  • Ximena Romo – Dani
  • Héctor Bonilla – Juancho
  • Verónica Castro – Ines
  • Gilli Messer – Dani (voice)
  • Gabriel Nuncio – Beto
  • Ludwika Paleta – Self
  • José Carlos Ruiz – Pepe
  • Juca Viapri – Gabriel

Söyle Bana Ne Zaman Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere keyifle dakikalar…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: