Skip to content

Space Sweepers Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Space Sweepers Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Space Sweepers film konusu yorumu, Seungriho incelemesi, Netflix eleştirisi, yönetmeni, aynı zamanda senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Space Sweepers Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in 5 Şubat itibariyle yayınladığı yapımları arasında en dikkat çeken içeriği olarak gösterilen Space Sweepers incelemesi ile karşınızdayım.  Aynı gün içerisinde paylaşılan Malcolm & Marie ve Little Big Women’dan tamamen ayrı bir konuya sahip olan Space Sweepers, izleyenleri dünyanın -neredeyse- yok olduğu 2092 yılına götürdü. Ormanların yok olduğu, güneşin etkisinin azaldığı dönemde bilim insanları bir girişimde bulunarak yeni bir gezegende hayat kurmaya başladı. Eğlencenin aksiyonun bol olduğu ve bilim-kurgunun başarıyla işlendiği filmin diğer detaylarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Netflix’in çok konuşulan filmlerine buradan ulaşabilirsiniz.

2092 yılında ormanlar yok olmuş ve geriye sadece çöller kalmıştır. Güneş ışığının yetersizliği bitkilerin gelişimini sekteye uğratmakta ve türleri yok etmektedir. Başarılı bir bilim insanının geliştirip kurduğu UTS Şirketi dünyadan ayrılıp, kendisine yeni yerleşkeler bulmuştur.

Space Sweepers Film Konusu Yorumu

Yukarıdaki cümlelere benzer şekilde giriş yapan film, dünyanın artık yaşanabilir olmadığını belirtir. Zehir ve kirlilik seviyesinin epey artmasından kaynaklanan ölümler, bazı insanları harekete geçirir. UTS Şirketi’nin önderliğinde yürütülen projede Mars’ın yaşanabilir olduğu gözlemlenir. Ve birtakım insanlar hayatlarını orada sürdürmeye başlar. Fakat yoksul ve geçimini sağlayamayan insanlar bu gruba dahil değildir. Anlayacağınız üzere başında James Sullivan’ın olduğu gezegende zengin, güçlü, varlıklı kişi; fakir, cahil insanı ezer.

IMDb: 6,8

Sonraki dakikalar Victory isimli uzay gemisi mürettebatına odaklanır. Kaptan Jang, Robot, Tiger Park ve Tae-ho isimli kişilerden oluşan grup uzaydaki hurdalarla ilgilenmekle sorumludur. Uzayın yerle bir olduğu ve bunlara benzer grupların hurdalarla geçimlerini sağladığı akışta ilginç bir varlık ortaya çıkar. 7 yaşındaki insan-robotun (android) ortaya çıkmasıyla geçmiş-gelecek arasındaki dengeler değişmeye başlar. Böylelikle gizemli ilerleyiş süregelir.

Bilim-kurgu temalı filmleri izlemekten aşırı keyif almasam da Space Sweepers’ın eğlenceli ilerleyişi bana geri adım attırdı. Sıklıkla ilk dakikaların ardından kapatmama sebebiyet veren vasatlık bu filmde bana göre yoktu. Hikâye ve ilerleyişi genel olarak beğendiğimi belirtmekle birlikte keyifli bir serüvene şahit olduğumu söyleyebilirim. Keşke karakterler biraz daha detaylandırılsaydı ama 2 saati aşkın film süresi 3 saati bulabilirdi. 6/10’luk bir film sizleri bekliyor. İyi seyirler…

Space Sweepers Oyuncu Kadrosu

  • Song Joong-ki – Tae-ho
  • Kim Tae-ri – Kaptan Jang
  • Seon-kyu Jin – Tiger Park
  • Hae-Jin Yoo – Robot
  • Richard Armitage – James

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Mutlaka İzleyin: Ateşböceği Yolu

Space Sweepers Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: