Skip to content

Spencer Film Konusu ve Yorumu

Spencer Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Spencer film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Prenses Diana yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Öyleyse keyifli dakikalar dileriz…

Spencer Film Konusu ve Yorumu

Spencer’ı, Galler Prensesi Diana’nın hayatını konu alan bir biyografi filmi olarak özetlemek, açıklamak pek de doğru gözükmüyor. Doğumundan büyümesine, hobilerinden hastalıklarına kadar geniş çaplı bir yelpaze yerine belirli bir dönemde hayatın iplerini kaçıran perili kadının karanlık dünyasında yaşadığı psikolojik çöküş hikayesini ele alıyor. Ünlü kadının kırılgan karmaşık durumunu işlerken; soyutluk ve sanat kavramlarını devreye sokup hassas bir zihin yolcuğu sunuyor. Ve bu yolculuğu, 120 dakikaya yakın çalışma süresi ile, Diana’nın kafasının içine girerek sağlıyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Kraliyet Ailesi, Kraliçe Elizabeth’in (Stella Gonet) Sandringham Malikanesi’ndeki Noel kutlaması için toplanmaya başlıyor. Tarihler Aralık 1991’i gösterirken Charles (Jack Farthing) prens endamıyla; karısı Diana (Kristen Stewart) ise zihnindeki karamsar dünyasıyla kadraja giriyor. Charles tarafında her şey şimdilik yolunda gözükse de; genç kadının, enerjisini kaybettiği, Galler Prensesi rolünde boğulduğu, özgürlük özlemi çektiği görülüyor. Kafasının içindeki rahatsız edici düşüncelerle savaş vermesine karşılık sırdaşı ve yardımcısı Maggie (Sally Hawkins), ve oğulları William (Jack Nielen) ve Harry’nin (Freddie Spry) yardımıyla ana tutunmaya çalıştığı hissediliyor. Eşinin olası bir aldatma ilişkisi, halkın giderek artan baskıları, aile içindeki soğuk rüzgâr ve daha nicesi; Diana’nın enkaza doğru olan yolculuğunun simgesi oluyor.

Spencer Film Yorumu

Neruda ve Jackie isimli iki başarılı biyografik filme imzasını atan yönetmen Pablo Larrain ve; See, Taboo gibi sükseli ürünlerle tanınan senarist Steven Knight’ın, Spencer ile muhteşem bir uyum yakaladıkları görülüyor. Yazının başında belirtilen, pembe masalları anımsatan ütopik biyografik içerik yerine, tamamen Diana’nın zihnine odaklanan projeleriyle sürdürebilir bir işe imza atıyor. Çeşitli sebepler yüzünden kapana kısılan genç kadına bazı akıl oyunlarıyla yön vermeye çalışırken güçleri giderek artan dış felaketlerle anlatısını güçlendirmeye karar veriyor.

Diğer popüler filmlere buradan erişebilirsiniz.

Haliyle Diana’ya hayat veren -kusursuz- Kristen Stewart da akıllarda kalan birkaç büyüleyici unsurdan bir gibi gözüküyor. Telaşlı, bunalımlı, dikişleri patlamak üzere olan bir kadını, bütün çekiciliği ve etkileyici aksan çalışmasıyla ayağa kaldırırken aktris olarak elinden gelenin en iyisini yapıyor. Gezgin, dalgalı bir ruhun portresini çizen yönetmen Larrain, kraliyet ailesini birtakım meydan okuyucu görseller çizerken entrikalar, yine Stewart önderliğinde izleyici ile buluşuyor. Öyleyse keyifli seyirler.

Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 6,7 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Kristen Stewart – Diana
 • Jack Farthing – Charles
 • Stella Gonet – Kraliçe Elizabeth
 • Sally Hawkins – Maggie
 • Jack Nielen – William
 • Freddie Spry – Harry
 • Elizabeth Berrington – Prenses Anne
 • Sean Harris – Darren
 • Richard Sammel
 • Lore Stefanek
 • Amy Manson ve diğer.

Spencer Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: