Skip to content

Stargirl Dizi Konusu ve Yorumu – DC Dizileri

Stargirl Dizi Konusu ve Yorumu – DC Dizileri yazımızda; Stargirl dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Stargirl Dizi Konusu ve Yorumu – DC Dizileri

CW, gençlik ve fantastik tema hayranlarını bir araya toplamakta her zaman başarılı işler çıkartmıştır. Yıllar evvel yayınlanmaya başlanan ve halen daha etkileri süren Arrow ve The Flash gibi popüler içerikleriyle benzeri görülmemiş pek çok hikâyeyi izleyenlerle buluşturmuştur. Öncelikle bilim-kurgunun inşa edildiği akabinde de her insanın başına gelebilecek dramatik anları, hayal kırıklıklarını, mutlulukları ve akla gelebilecek pek çok kriter ve temayı akışına dahil etmiştir.

Netflix’ten yeni bir dizi: The Rational Life

Bu sebeple 2020 yılında yayınlanan Stargirl gibi pek çok diziyi sadece süper kahraman melodramı şeklinde lanse etmek çok doğru gözükmemektedir. Halihazırda süper güçleri, akıl almaz bilim kurgu sahneleriyle donatılmış olsa da arkada kalan bazı önemli sekanslar yer almaktadır. Aile dramı, gençliğin kaotik gerçekleri, aşklar… Ve CW, “süper kahraman” dizilerinde saymış olduğum duygu aktarım ve geçişlerinde mükemmele yakın bir iş çıkartmaktadır.

Stargirl Dizi Yorumu

Yayınlanan 13 bölümlük ilk sezonun ardından Courtney Whitmore isimli genç kızın kötülerle (?) olan savaşını konu alan Stargirl, süper kahraman dizilerinde rastlanmayan yavaş başlangıcı ile hafızalarda yer edinmektedir. Neredeyse ilk bölümün tamamı karakter tanıtımıyla geçerken gözler ilk olarak Courtney isimli küçük kıza çevrilmektedir. Küçük kız bütün bir Noel gecesi babasını beklemesine karşılık umutları tükenmiş ve artık gelmeyeceğini anlamıştır.

Bir yandan küçük kızın dramatik dakikaları izleyenlerle buluşurken bir yandan da DC Universe serisinin imgelerini taşıyan karakterler tanıtılacaktır. Karşımıza JSA ve ISA gruplarını simgeleyen adalet arayan ve adalet karşıtı şeklinde özetleyebileceğim iki taraf çıkar. Gerçekleştirilen savaş sonunda Altın Kahramanlar Çağı kapanır (kötü adamlar kazanır). Aralarında Courtney’in babasının da olduğu Starman ve liderlik ettiği topluluk son bulmuştur. Ancak Courtney, babasının Starman olduğunu on yıl sonra öğrenecektir.

Tarihler on yıl ileriye sarıldığında, Courtney yetişkine dönüşen hoş görünümlü bir kız olarak belirmektedir. Hayatından nefret eden bir genç kızı profili çizen Courtney; annesi Barbara, üvey babası Pat (Starman’in kadim dostu) ve üvey kardeşi Mike ile beraber Blue Valley, Nebraska’ya taşınmaktadır. Yerleşmelerini konu eden dakikaların ardından aile üyeleri yeni hayatlarına alışmanın problemi ile yanıp tutuşurken Courtney, Pat’in saklamış olduğu birtakım eşyalarla tanışmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Çünkü babasının Starman olduğunu öğrenmiş, topluluk için göze aldığı riskleri benimsemiştir. Sezonun kalan bölümleri Courtney’in Stargirl’e dönüşümünü konu ederken topluluk ile kurmuş olduğun yakın bağ ile babasını aratmayacağının sinyallerini verecektir.

Yayınlanan ilk sezonun ardından oldukça olumlu yorumlarla karşılaşan Stargirl, eğlenceli ve nefes kesen sekanslarıyla başarılı süper kahraman dizilerinin arasına ismini yazdırmaktadır. Ancak sadece başarılı bir süper kahraman dizisi değildir. Yazının başında da belirtmiş olduğum duygu geçişleri noktasından da pozitif işler çıkartmaktadır. Çoğunlukla Courtney merkezli geçen hikâye, pek çok temel hayat işleyişi hakkında da fikirler sunmayı hedeflemektedir. 7/10. 2.sezonu bekliyoruz…

Bir diğer dizi önerisi: So Not Worth It

IMDb: 7,3

Kısa bir süre sonra 2.sezonu yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler şöyle:

  • Brec Bassinger – Courtney Whitmore
  • Yvette Monreal – Yolanda Montez
  • Anjelika Washington – Beth Chapel
  • Trae Romano – Mike Dugan
  • Amy Smart – Barbara Whitmore
  • Luke Wilson – Pat Dugan
  • Meg DeLacy – Cindy Burman
  • Neil Jackson – Jordan Mahkent
  • Cameron Gellman – Rick Tyler
  • Christopher James Baker – Brainwave

Stargirl Dizi Konusu ve Yorumu – DC Dizileri yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: