Skip to content

StartUp Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

StartUp Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; StartUp dizi konusu yorumu, incelemesi, 2016 eleştirisi, Netflix analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

StartUp Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

2004 yılında piyasaya sürüldükten sonra çevrim içi video platformları arasında başarılı bir çıkış yakalayan Crackle’ın, güzide dizilerinden olan StartUp; başrollerinde Martin Freeman, Adam Brody ve Otmara Marrero gibi önemli kişilerin yer aldığı heyecanlı bir hikayeye sahne olmaktadır. 2020 yapımı The Expecting dizisinden de tanıdığımız Ben Ketai’nin yaratıcısı olduğu StartUp ile ilgili diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Fargo ve Sherlock dizilerindeki kusursuz performansıyla isminden epey söz ettiren Martin Freeman’ın hayat verdiği Phil Rask, yıllardır FBI için çalışmaktadır. Özellikle mali bölüm ile ilgilenen Rask, diğer dizilerden de alışık olduğumuz para aklayan, dolandıran vb kişilerin avcısı konumundadır. Öyle ki bugüne kadar pek çok işinde başarılı olmuş ve akabinde de önemli bir göreve atanmıştır. Ancak giriştiği yeni görev (Talman) ile birlikte uçurumun dibinde dolanan yozlaşmış bir polise dönüşmüştür.

Hikâyenin diğer kahramanı ise Nick ismindeki kariyer sahipli bir beyefendidir. Başarılı bir şirketin finansörlüğünü yapan Nick, babası Talman’ın kirli işlerinden ayrılmış ve kendisine muazzam bir kariyer kurmuştur. Ancak babasının son teklifi ile kendisini ve yakınlarını tehlikeye atacak bir işe girişecektir.

StartUp Dizi Konusu Yorumu

Senaryoya yön veren son iki isim ise Izzy ve Ronald’dır. Izzy, hayatını yazılım programlarına adayan ve akabinde de GenCoin isimli kripto parasını piyasaya sürmeye çalışan ideal sahibi bir kızdır. Şu ana kadar belirtmiş olduğum kişilerin ortak paydada buluşma sebebi nispeten Izzy’dir. Çünkü geliştirmiş olduğu sürümü Nick’in finans şirketine satacak. Böylece Nick babasının kirli işlerini (Ronald’ın çetesine borç) toparlayacak nakde ulaşabilecek ve akabinde de FBI ajanı Rask da payını alacaktır.

Muhteşem kurgusunun yanı sıra sinema dünyasının ses getiren oyuncularını bir araya toplayan StartUp, günümüzün popüler platformları Netflix, Amazon ve diğerlerinin bayılarak temin etmek isteyeceği bir potansiyele sahiptir.

Özellikle uzun soluklu diziseverlerin bir lokmada yutacağı türden bir hikâyeye sahip olan dizi, son yılların en başarılı içeriklerinden birisidir. Kaldı ki kripto parayla ilgilenen takipçilerin Izzy karakteri için nefessiz izleyeceği de bir diğer olumlu sebep olarak karşımıza çıkar. Martin Freeman ve Andy Brody hayranlarının ise hali hazırda beğeneceği; her bir bölümü farklı duygulara imza atan kaotik bir akış sağlamaktadır. Diziyle henüz tanışmamış olabilirsiniz. Ya da ben gibi ilk sezonun sonuna gelip, gelecek bölümleri hemen bitirmemek için bekliyor da olabilirsiniz. Şimdi diziye başlamanın veya devam etmenin tam sırası! İyi seyirler.

Başarılı bir diğer içerik: The Mire

IMDb: 8,0

Kısa bir süre sonra Netflix’te yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler şöyle:

  • Adam Brody – Nick Talman
  • Edi Gathegi – Ronald Dacey
  • Otmara Marrero – Izzy Morales
  • Martin Freeman – Phil Rask
  • Kristen Ariza – Tamara Dacey
  • Ron Perlman – Wes Chandler
  • Fredrick Bam Scott, Jared Wofford, Jevon White, Addison Timlin

StartUp Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir içeriğin daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: