Skip to content

Suç Mahalli: Cecil Hotel Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Suç Mahalli: Cecil Hotel Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Suç Mahalli: Cecil Hotel belgesel dizi konusu, Netflix yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Suç Mahalli Cecil Hotel Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in iddialı yeni belgeseli Suç Mahalli: Cecil Hotel 10 Şubat’ta izleyenlerle buluştu. Bugüne kadar suç belgeseli temalı onlarca dizi ve filmi izleyenlerle buluşturan platform, yine gizemli bir olayla geri dönmüş oldu. 1920’li yıllarda hizmete açılan Cecil Hotel’deki akıl almaz cinayetlere perspektif sunan yeni belgesel, izleyenleri katillerin yuvasına götürdü. Richard Ramirez başta olmak üzere ülkenin azılı katillerinin yaşam yeri olarak gösterilen Cecil Hotel böylelikle şöhretini kaybetmeye başladı. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy”, “Kötülük Dehası” ve “Don’t F**k with Cats” gibi başarılı yapımların yaratıcılığını yapan Joe Berlinger’in yeni belgeseli ile karşınızdayım. Öncelikle yukarıda saymış olduğum belgeselleri hala izlemediyseniz, mutlaka izlemelisiniz. Ve yapımcı-yönetmen Berlinger’ın bu konudaki ustalığına şahit olmalısınız.

İzleyenleri kötü şöhretiyle bilinen Cecil Hotel’in gizemli odalarına götüren belgesel, 2013 yılında yaşanan cinayete odaklanır. İsmini -Elisa Lam- herhangi bir sosyal mecrada duymuş olacağınızı tahmin etmekle birlikte cinayet hakkında birkaç detay vereyim.

Suç Mahalli: Cecil Hotel (Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel)

Kökenleri Çin’e dayanan fakat sonrasında Kanada’ya göç eden Lam bireyleri, kendi hallerinde yaşayan bir ailedir. Kızları Elisa 21 yaşındadır ve British Colombia Üniversite’sinde okumaktadır. Depresif ve bunalımlı halleriyle tanınan genç kız, hayatında bazı problemler yaşamaktadır.

Çevresinden uzaklaşabilmek adına bir tatil düzenleyen genç kız, çareyi LA’de bulur. 2013 Ocak sonlarında Cecil Hotel’e giriş yaptığı bilinen Elisa, eğleniyor gibi gözükür. (?) Fakat Şubat itibariyle genç kızdan haber alınamaz. (Elisa’nın çok konuşulan ve halen daha o anda ne yaşandığı çözülemeyen asansör sahnesine buradan ulaşabilirsiniz.) Ailesi kayıp ihbarında bulunur ve yine birkaç gün Elisa’dan ses gelmesi umuduyla geçilir. Fakat günler sonra oteldeki su tankında ölü cesedi bulunur…

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha sonra “Nasıl öldü? Kim öldürdü?” gibi arkası kesilmeyen soruların ardından ortaya çıkan gerçekler epey ilginç bir hal aldı. Kimilerine göre hala çözülemeyen dava olarak gösterilen Elisa Lam cinayeti, akıllarda birçok soru oluşturdu. Bazı dedektifler “kızın psikolojik rahatsızlığı, bunu kendisi yaptı” dese de asansördeki videoda görülen “biriyle konuşuyor” yorumlarına sebebiyet verdi.

Baştan sona ilginç olayların yer aldığı ve nefesinizi kesecek gerçekler üzerine inşa edilen belgesel, soluksuz izlediğim yapımlar arasında yerini aldı. Cecil Hotel’in kötü şöhreti düşünüldüğünde ortaya her türlü sonucun çıkabileceği öngörüldü. Ve Elisa’nın gündelik ruh halleri de epey kafa karıştırıcıydı. Bu sebeple ilginizi çekeceğini düşündüğüm bu belgeseli sizlerle paylaşmak istedim. Sonuç olarak izleyin!! İyi seyirler…

Ayrıca belgesel fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Belgesel türündeki diğer yapımlara buradan ulaşabilirsiniz.

Suç Mahalli: Cecil Hotel Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: