Skip to content

Super Me Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Super Me Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Super Me film konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Super Me Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Nisan 2019’da fantastik ve komedi temalarıyla vizyona giren Super Me, senaristliğini Zhang Chong’un üstlendiği heyecanlı bir içeriktir. Yerel sinemaseverlerin büyük ilgi göstererek izlenme rekorlarına imza atmasının ardından yıllar içerisinde farklı ülkelerde yayınlanmaya başlamıştır. Orijinal adı Qi Huan Zhi Lv olan filmin diğer detayları şöyle:

Super Me kahramanı Sang Yu, uzun süredir senaryo üretememenin sıkıntısı içinde boğulmaktadır. San Ge isimli arkadaşı ile yüksek meblağlı bir işe imza atmasına rağmen rüyalarından, korkularından kopamaz. Beş parasız olması kendisini evinden de atılmasına sebep olur. 6 aydır uyuyamadığını, uyuduğu sırada ise Skar isimli iblisin kendisini rahat bırakmadığını belirtmektedir. Gün geçtikçe intihara daha da yaklaşırken kendisinde bir güç olduğunu keşfeder. Böylece kendisini iblisle kıyasıya bir savaş içinde bulur.

Gelincik film yorumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Super Me Film Konusu Yorumu

Senaryolarına saatler, günler ayıran Sang Yu artık pes etmek üzeredir. Hayallerini süsleyen ve kendisini iyi hissettiren senaryo yazımı, bir işkenceye dönmüştür. Kabuslara boyun eğdiği bir sekans içerisinde kendisinde sıra dışı bir güç olduğunu keşfeder. Kabusunda savaştığı Skar isimli iblisin kullandığı silahları çalabildiğini ve bu silahların milyonlar değerinde olduğunu keşfeder. Böylece rüyasında karşısına çıkan değerli eşyaları gerçek dünyaya getirerek zengin olmaya başlar. Bence de, biraz saçma.

Filmi izlemeden önce ben de sizler gibi bu cümleleri okuduğumda aynı duygulara kapılmıştım. Üretecek başka bir konunun mu kalmadığını veya buna benzer bir içerik için ne kadar süre düşündüklerini hayal ettim. Cevapların birçoğu beni hayal kırıklığına uğratsa da farklılık ve yenilikçi bakış açısının ağır bastığı kanaatine vardım. Farklılık boyutunun üstüne eğlenceli ilerleyişin eklenmesi ile keyifli dakikalar geçirebildim.

Daha yazar-yönetmen Zhang Chong’un birkaç metafor üzerinde durduğunu fark ettim. Yazarların kendilerini intihara kadar sürüklemelerine neden olan anlık ruh hallerinin sonuçlarına ve iyi bir gelecek için verdikleri mücadelenin olumlu-olumsuz yönlerine değindiğini düşündüm. İçlerini kemiren şeytanlarla olan diyaloglarına ve akabinde de elde ettikleri inanılmaz gelirlere göz atma fırsatı buldum. Nihayetinde de oldukça eğlendiğim bir filmi geride bırakmış oldum. Sonuç olarak: 7/10

IMDb: 5,3

Qi Huan Zhi Lv Oyuncuları

  • Darren Wang – Sang Yu
  • Kevin Lee – Skar
  • Song Jia – Hua Er
  • Wu Gang – Qiang Ge
  • Cao Bingkun – San Ge
  • Chin Shih-chieh, Wang Ziyi

Super Me (Qi Huan Zhi Lv) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere keyifli hafta sonları dilerim. Ayrıca yeni incelemelerden anında haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: