Skip to content

Şuursuz Aşk Film Konusu ve Yorumu

Şuursuz Aşk Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Şuursuz Aşk film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, Netflix, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Şuursuz Aşk Film Konusu ve Yorumu

1980’lerin çarpık siyasi kültürünü merkezine alarak son derece içten bir hikâye ile izleyici karşısına çıkan yönetmen Umut Ertek, yaratmış olduğu Yusuf ve Menekşe karakteri ile unutmuş olduğumuz, görmezden geldiğimiz birtakım düşünceleri hatırlatmaktadır. Bizleri biz yapan ya da bizleri bir bütün haline getiren içten ve samimi duygulara, sevgiye, aşka, drama kulak vermektedir. Ve bana göre son yılların en başarılı Türk yapımı filmlerinden birisi olmaya adaydır.

Sahneler hüzünlü ve kocasını savaşta kaybeden bir annenin sözleriyle başlamaktadır. Öyle ki doğacak olan küçük oğlu hakkında anlatılarda bulunurken halihazırda içinde olduğu çalkantılı durumların yansımasını ekrana taşımaktadır. İhtilalin, bir oraya bir buraya çekilen siyasi ilişkilerin, savaşların ve belki de en önemlisi kocasız olmanın sıkıntısı içindeyken doğacak olan oğlunun dilsiz olduğunu öğrenir.

Şuursuz Aşk Film Yorumu

Günler, ayları takip ederken Yusuf büyümüş ve “annesinin kuzusu” olmuştur. Anne bazı el işleri ile eve destek olurken Yusuf da orada burada satmış olduğu simitlerle gerçek yaşama tutunmayı arzulamaktadır. Fakat yazının başından beri bahsetmiş olduğum “çarpık” siyaset, onu bir rehabilitasyon merkezine sürükleyecektir.

Çocukluğunu kısıtlı imkanlarla geçiren, geçim derdi ile canı yanan, gerçek dostluk, aşk nedir bilmeyen bir ailenin tek çocuğu olan Yusuf’un zaten zor günler geçirdiği bir evden, hiç tanımadığı bir yere taşınması pek de iç açıcı bir sonuç olmayacaktır. Annesinden uzak, ilaçlarla dost olacağı bir yerleşkede hayata tutunması pek mümkün gözükmese de hikâyenin duygusal bütünlüğü Yusuf’u bambaşka bir hayata sürükler. Menekşe. Yusuf gibi birtakım sorunlar yaşayan ve akabinde de ömrünü hastanede geçirme durumunda kalan Menekşe, Yusuf’la tanışmasının ardından dün ile bugünü ayırt etmeye başlar. Ve sanırım gerçek aşk dedikleri yansımalar Yusuf ve Menekşe ile gün yüzüne çıkar. Kavgalar, gürültüler, anlaşmazlıklar olacağı gibi samimi ve içten duygular da bizler için oradadır.

Netflix’in Berkay Ateş’in başrolde olduğu Görülmüştür filmi ile aynı gün yayınladığı bir diğer başarılı Türk filmi Şuursuz Aşk, uzun zamandır hasret kaldığımız samimi ve duygusal temposuyla göz kamaştırmaktadır. Her ne kadar 2019 yılında vizyona girse de yoğun geçen iki yıllık süre diliminde bir miktar arkada kalmış ve bana göre yeteri kadar ilgi ile karşılaşamamıştır. Nihayetinde de Netflix ile tekrar hayat bulmuştur. Kaçırmayın. Sonuç olarak: 6,5/10.

Görülmüştür film konusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

IMDb: 7,3 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Filmde yer alan diğer oyuncular:

  • İsmail Hacıoğlu – Yusuf
  • Ebru Şahin – Menekşe
  • Burcu Kara – Sezen
  • Tuncer Salman – Dündar
  • Ruhi Sarı – Müfit
  • Volga Sorgu – Rıza
  • Seher Terzi – Halime
  • Ayşegül Günay – Refiye

Şuursuz Aşk Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. İyi bayramlar. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: