Skip to content

Sweet Girl Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sweet Girl Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Sweet Girl film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Sweet Girl Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Sanırım Jason Momoa’yı büyük ekranda görmek isteyeceğimiz tek şema aksiyonun, dövüşün bolca olduğu bir kurgu olacaktır. Tabiri caizse iri yarı duruşunu ve See, Aquaman, Game of Thrones gibi iddialı aksiyon-macera içeriklerini düşündüğümüzde, başarılı oyuncuya açılacak ender kapılardan biri enerjisi bol hikayeler ile cereyan edecektir.

Diğer yeni filmlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu sebeple Sweet Girl ismiyle yayınlanan Brian Andrew Mendoza yönetmenliğindeki film de bu ihtiyaçların, beklentilerin karşılığını verecek potansiyele sahiptir. Haliyle Momoa merkezli olacağı ve gerek fragmanlar gerekse yayınlanan görseller gereği heyecan tufanının yaşanacağı da kaçınılmaz bir gerçektir.

Gariptir ki… Momoa’nın duruşu vasıtasıyla karakter, kişilik özelliklerinin de getirisiyle depresif, bunalımlı bir rol için de gayet ideal gözükmektedir. Kendisi için ideal en iyi iki tema da Sweet Girl için bir araya getirilmektedir. Çünkü hayat verdiği Ray karakteri, son derece bunalımlı, son derece yokları oynayan bir kişiliğe işaret eder. Çünkü kısa bir süre önce eşinin kansere yenik düşüşünü izlemiş. Ve devamında da hayattaki tek sevdiği kişi ile -kızı- zorlu bir savaş içerisine girme durumunda kalmıştır.

Sweet Girl Film Konusu

Netflix film konusu için şöyle der… Hayatında değer verdiği, en sevdiği kişilerden birini kaybeden bir baba, varlık ile yokluk arasında mücadele etmektedir. Yoğun ilaçlara, yoğun tedavilere rağmen gözlerini hayata yuman eşinin acısını yaşayan Ray, kızı Rachel ile yeni bir hayat için savaş vermektedir. Ancak Ray’in zorlu savaşı yeni başlayacaktır. Çünkü Ray’e göre; eşini ölüme sürükleyen, genç kadına verilen ilaçlardan biri yüzündendir. İlaç kısa bir süre önce tedavülden kalksa da Ray, üreticilerin peşini bırakmayacak. Ve kızı ile kendi hayatını büyük bir tehlikeye sürükleyecektir. Şimdi yapması gereken tek bir şey vardır: Eşini öldüren ilacın üreticisi bulmak. Ve aynı zamanda da kızını korumaktır.

Sweet Girl, 95 dakikalık çalışma süresi boyunca dram ve aksiyon temaları üzerinden şekillenen klasik birkaç-kovala filmi gibi gözükmektedir. Acılı ve gözü pek bir babanın omuzlarına yaslanarak intikam arayışına sürükler. Momoa da bu rol için gayet uygun gözükmektedir. İçeriğin başında da belirttiğim gibi esrarengiz karakteriyle gerilim-aksiyon unsurlarını başarıyla izleyenlere aktarır.

Nicole Kidman’lı yeni Hulu dizisi: Nine Perfect Strangers

Ancak Sweet Girl’e ısınmak, odaklanmak epey vakit almaktadır. Kısa süresine rağmen gerek karakter odaklı gerekse kopuk diyaloglarıyla iki zıt kutup arasında sürüklenir durur. Ne anlatmaya çalıştığı, ne vaat ettiği açıkça ortada olmasına karşılık pür dikkat izlemeye olanak sağlayan bütünlüğe sahip değildir. Nihayetinde de ortalama bir akış sunmaktadır. Zaman kaybı değil. Ancak Momoa göz önünde bulundurulduğunda daha da iyi bir sonuç çıkabilirdi. Sonuç olarak: 6/10.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Filmde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

 • Jason Momoa – Raymond -Ray- Cooper
 • Isabela Merced – Rachel Cooper
 • Milena Rivero – Küçük Rachel Cooper
 • Raza Jaffrey – Shah
 • Manuel Garcia – Rulfo
 • Amy Brenneman – Diana Morgan
 • Michael Raymond – James
 • Lex Scott Davis
 • Adria Arjona
 • Justin Bartha
 • Brian Howe
 • Nelson Franklin

Sweet Girl Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

%d blogcu bunu beğendi: