Skip to content

Sweet Tooth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sweet Tooth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Sweet Tooth dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, Netflix senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Sweet Tooth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bizler virüslerden, maskelerden, pandemi koşullarından epey sıkılsak da yaratıcı-yönetmenler virüs temalı içeriklerine kaldığı yerden devam ediyor. Haliyle yıllardır yaşanmamış inanılmaz bir olayın ortaya çıkışı en çok o bireylerin işine yaramış gibi gözüküyor. Bizlere de ortaya çıkardıkları aslında çok da uzak olmadığımız bir dünyayı, bir virüsü takip etmek kalıyor.

Jeff Lemire’nin DC-Vertigo çizgi romanından uyarlanan Sweet Tooth, tarihlerin belirtilmediği bir dünyada virüsten arda kalan bir grup insanı konu etmektedir. H5G9 isimli virüsün milyonlarca insanı ele geçirdiği belirtilmekle kalmayıp geriye sadece azılı toplulukların kaldığı belirtilir. Bu sebeple de her gün yeni ölüm haberleri bizlerle buluşurken ortaya akıl almaz bir olay çıkar.

Söylenene göre H5G9 isimli virüs, bir diğer etki olarak yeni doğan bebeklerde birtakım sorunlar oluşturmaktadır. Doğum kusurları olarak nitelendirebileceğimiz sorunlar, akılda canlanan temel hastalıklardan ziyade bireyin dış görünüşü baştan sona değiştirebilmektedir. Öyle ki bazı bebeklerde kuyruklar bazılarında kanatlar bazılarında ise Gus isimli bireyde olduğu gibi yarı geyik görünüşü oluşabilmektedir.

Sweet Tooth Dizi Yorumu

Her ne kadar Gus isimli genç birey Sweet Tooth’un konusunu oluştursa da diziye yön veren en önemli detaylardan birisi The Last Man isimli gruptur. Kendileri virüsle mücadelede en ön safhada olan kişiler gibi gözükse de asıl amaçları Gus gibi Melezleri avlamaktan geçmektedir. Çünkü The Last Man’e göre dünyaya virüsü, Melezler getirmiştir. Hal böyle olunca önlerine çıkan her bir melezi öldürmekten sorumludurlar.

Diğer yeni dizilere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sweet Tooth’un asıl konusundan da bahsetmek gerekirse, hikâye beklenildiği kadar komplike, ismi kadar şaşırtıcı değildir. Yıllar, tarihler bilinmediği gibi virüs ile ortaya çıkan ölüm çoklukları bir grup çocukları ailelerinden ayırmıştır. Gus da ailesinin kim olduğunu bilmemekle kalmayıp insan içine çıkmaktan korkar hale gelmiştir. Bu sebeple kimselerin olmadığı bir ormanda yaşamaktadır. Ancak Jepperd isimli bireyle tanışmasıyla beraber dünya görüşünü (?) genişletmiştir. Ve görevleri de Gus’ın kökenlerini, ailesini, doğduğu yeri bulmaktır.

Yavaş başlangıcı ile izleyenlere merhaba diyen Sweet Tooth, Gus ve saz arkadaşlarının önderliği ile beraber son derece sempatik bir kıyamet sonrası dizisi haline gelmektedir. İlginçtir ki yer yer duygusallaşmanıza yer yer de kahkahalar atmanıza sebebiyet vermektedir. Nihayetinde kıyamet sonrası çerçeveli bir dizi olsa da macerası ve Gus gibi tatlığı eksik olmamaktadır. Mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 7/10

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Dizide yer alan oyuncular ve karakterleri şu şekilde:

  • Yaratıcılar: Jim Mickle, Beth Schwartz
  • Christian Convery – Gus
  • Stefania LaVie Owen – Bear
  • Nonso Anozie – Jepperd
  • Dania Ramirez – Aimee
  • Naledi Murray – Wendy
  • Aliza Vellani – Rani Singh
  • Mia Artemis – Tiger

Sweet Tooth Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: