Skip to content

Sylvie’s Love Film Konusu ve Yorumu

Sylvie’s Love Film Konusu ve Yorumu yazımızda; film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Sylvie’s Love Film Konusu ve Yorumu

1962 yılında ve New York’un hareketli sokaklarında iyi giyinimli bir kadın (Sylvie) konser salonu dışında genç bir erkeği bekliyor. İlerleyen saniyelerde belli oluyor ki; konuğu buluşmaya geç kalıyor ve giriş kapıları kapanıyor. Tam da o sırada elinde saksafon çantası olan bir beyefendi (Robert) ona bakıyor. İsmiyle ona sesleniyor ve görüntüler bu ikilinin yıllar önce tanıştığını hatta yoğun bir aşk yaşadıklarını gösteriyor. Bu sekanstan sonra 5 yıl önceye geçiş oluyor.

Sylvie ve Robert ilişkisine odaklanan film, izleyenleri geçmişin tozlu yapraklarına götürüyor. Telefonla konuşmanın olmadığı, günümüzün aksine his ve duyguların daha saf olduğu zamanlara… Televizyon programlarına olan ilgisi yüzünden yönetici olmanın hayalini kuran Sylvie ve geçimini arkadaşlarıyla birlikte kurdukları caz grubuyla sağlayan Robert. Klişelerin tavan yaptığı aşk filmlerinde olduğu gibi; Sylvie ve Robert şans eseri tanıştıkları bir ilişkiye yelken açıyor. Fakat aralarında pek çok açıdan farklılıklar bulunuyor. Sylvie nişanlı ve soyu zengin bir aileden gelmektedir. Robert ise anca gününü kurtarabildiği bir grupta saksafon çalmakta ve nispeten yalnız bir profil çizmektedir.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sylvie’s Love Film Konusu ve Yorumu

Yönetmen Eugene Ashe’nın 23 Aralık’ta Amazon Prime Video’da yayınlanlanan filmi Sylvie’s Love, dönemin önemli sosyal problemlerine de el atmaktadır. İlk tema olarak belirlediği aşk ve romantizmin yanı sıra insanların cinsiyetçi yaklaşımlarına el atmaktadır. Etkileyici kostüm tasarımından yer ve mekâna kadar pek çok detay harika işlenirken, izleyenlere olumlu bir seyir keyfi sunmaktadır.

Bu güzel işleyişi üst kademeye taşıyan sebeplerden birisi de, her anı duygusal ve eğlendirici kılan müziklerden kaynaklanmaktadır. Nancy Wilson’ın “I Wanna Be Loved” müziği ile birlikte akışa kapılır ve filmin tadını çıkarırsınız.

Filme gelen onca negatif yoruma rağmen oldukça  keyif aldığımı da belirtmeden geçemeyeceğim. Aşk filmlerinde çok fazla seçici olmamakla birlikte; gerek oyuncular gerekse müzik eşliğinde olayın iyi toparlandığını düşünüyorum. Umarım sizler de keyif alırsınız. Görüşmek üzere…

  • Tessa Thompson – Sylvie
  • Nnamdi Asomugha – Robert
  • Eva Longoria – Carmen
  • Aja Naomi King – Mona
  • Wendi McLendon-Covey – Lucy

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Amazon Prime Video’da izleyebileceğiniz diğer filmlere göz atmak için tıklayınız.

Sylvie’s Love Film Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d