Skip to content

Taşıyıcı Anne Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Taşıyıcı Anne Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Taşıyıcı Anne film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Taşıyıcı Anne Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Geçmiş heyecanlarını geride bırakarak yeni hayallere uzanan çiftler John ve Laura, evliliklerinin mutluluğu içerisinde görülür. Sevdiğin, değer verdiğin kişiyle yeni bir dünyaya adım atmak; hayatın en güzel duygularından birisi olsa gerek. Ki Laura ve John’un bizlere yansıttığı duygular buna benzemektedir. Evli çiftler arasında birtakım problem yaşanması muhtemel gibi gözükse de çiftin beklenenden farklı bir sorunu bulunur. Laura birçok kez hamile kalmış. Fakat her birinde düşük yapmıştır.

Sen Hiç Aya Gittin Mi isimli filmin konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

John, şehrin başarılı avukatları arasında görülürken Laura da aşçılık üzerinden sükseli bir kariyere sahiptir. Herhangi bir maddi sıkıntıları bulunmamakla birlikte lüks evleri, arabaları vardır. Ancak her evliliğe ilaç gibi gelen; geleceğe bir diğer şekilde umutla bakmaya sebep olan neşe kaynağına bir türlü ulaşamamanın sıkıntısını çekerler. Çareyi “Taşıyıcı Anne” de bulsalar da bugüne kadar içlerine sinen bir aday çıkmamıştır. Ta ki Anna isimli genç kadın hayatlarına girene kadar.

Taşıyıcı Anne Yorumu

İlgi çekici kişiliği ile ön plana çıkan Anna, evli çifte yardım etme konusunda oldukça hevesli davranır. Filmin son sahnelerine ayna tutan kısmen gizemli ve -tabiri caizse- cezbedici karaktere sahip olsa da özellikle Laura’nın ısrarı üzerine taşıyıcı anne olur. Ancak tahmin edileceği üzere hayat beklemediğiniz şekilde seyir alabilir. Anna’nın belalı erkek arkadaşı Mike, genç kızı istediği gibi kullanmakta ve evli çiftin hayatına kara bulut gibi çökmekte ısrarcıdır. Anna’yı tetikleyerek aileye zarar vermeye çalışmasının yanı sıra paragöz ve ne yapacağı belli olmayan tavırlarla belalı kişiliğini ortaya çıkarır.

Başlangıçta hikâye, oldukça basit ve naif yollarla işlenir. Aile bireylerinin tanıtımının ardından birtakım gelişmeler yaşanırken evli çiftin çocuk yapma girişimleri Anna’yla sonuçlanır. Anna hevesli ve cana yakın gözükse de ilerleyen dakikalar Anna’daki sorunların sebebini açıklamaya başlar. John’a karşı beslediği gizemli aşk gün geçtikçe hırsa dönerken Laura’nın olaylara el atmasıyla aşk üçgeninin bir örneği gibi hissedilir.

Anlatılan hikâye; gerçek yaşamın bir yansıması gibi gözükebilir. Çocuğa hasret bir aileye karşılık melek (?) suratlı bir taşıyıcı annenin çıkması göze hoş gelir. Ancak klişelerin devreye girmesiyle -son zamanlarda sıkça yakındığım- iticilik ve yapay duyguları ön plana çıkar. Hiçbir zıplayış, kıvrım veya heyecanlandıran unsurun olmaması yetmezmiş gibi -bana göre- durağan haliyle göze batar. Gerilim filminin birçok kriterini karşılıyor gibi gözükür. Fakat hedeflediği duygulara bir türlü ulaşamaz.

Bugüne kadar yapmış olduğum yorumların göreceliğini göz önünde bulundurduğumuzda; Taşıyıcı Anne’deki durumda da farksız değildir. Pek çok bireyin “harikaydı” yorumlarını işitsem de ben de bıraktığı tat vasatlıktan ileriye gidemeyecek boyuttadır. Ancak çerezlik ihtiyacını karşılayacağı belirtmek yanlış olmaz. Sonuç olarak: 4/10

IMDb: 5,2

When the Bough Breaks Oyuncuları

  • Morris Chestnut – John
  • Regina Hall – Laura
  • Jaz Sinclair – Anna
  • Theo Rossi – Mike
  • Romany Malco – Todd
  • Glenn Morshower – Martin

Taşıyıcı Anne Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere keyifli dakikalar. Ayrıca siteye abone olarak yeni içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz. Diğer incelemerde görüşmek üzere.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d