Skip to content

Ted Lasso Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Ted Lasso Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Ted Lasso dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Ted Lasso Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+

Halihazırda futbol oyununu yaratan, futbol ile yatıp futbol ile kalkan bir ülkeden bahsederken belli başlı dinamikleri unutmamamız gerekiyor. Aylar önce yayınlanan The English Game’de de görüleceği üzere yoktan var edilen; toprak zeminle başlayıp spora elverişli olmayan ayakkabılarla oynanan bir oyundan konuşurken halk içine karışan yoğun futbol aşkına ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Dünyaya yepyeni efsaneler kazandıran mazisini yüzyıllardır taşıyıp aynı zamanda da yüzyıllar öteye sürükleyecek gelenekleri inşa etmek her babayiğidin yapacağı bir eylem gibi gözükmüyor. İngilizlerin futbolu mottosu durduk yere dünyanın futbol trendlerinde ilk sırada yer almıyor.

Diğer spor temalı içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sebeple AFC Richmond takımının ve taraftar gruplarının yaşadığı buruk tat, ön görülür bir duygu geçişine işaret ediyor. Kariyerini Amerikan futbolu üzerine inşa eden, o sektörde çeşitli başarılara imza atsa da “asıl” futbol hakkında iyi bir gelecek vaat etmeyen Ted Lasso isimli koçun takımlarının başına gelmesi içtenlikle karşılanmıyor. İlk basın toplantısında futbol maçının 2 yarıdan oluştuğunu, ofsaytın ne olduğunu yeni öğrenen bir hocayla karşılaşmak, sanıyorum ki taraftar gruplarını haklı çıkarıyor. Çay kültürünü bilmeyen, su sandığı şişeden sodanın çıkışına şahit olan Ted Lasso, ilgi çekici karakteriyle İngiliz hayatına ses getiren bir başlangıç yapıyor.

Ted Lasso Dizi Yorumu

Futbol ile ya da herhangi bir spor dalıyla ilgilenenlerin rahatlıkla anlayacağı gibi, elma ile armutu aynı tartıyı koymak pek de akıllıca bir iş gözükmüyor. Ancak kulüp yöneticisi Rebecca kocasının kendisini aldattığını öğrendikten sonra kulüp ve kendi hayatı hakkında birtakım neşterler vuruyor. Ve işe de halihazırda AFC Richmond takımına antrenörlük yapan kişiyi kovmakla başlıyor. Kocasına karşı biriktirdiği nefreti pozitif enerjiye çevirmeye çalışan Rebecca, ilginç bir kararla ABD kökenli koçu İngiltere’nin soğuk ikliminin içine bırakıyor. Ted’in kültür karmaşası yaşayacağı gün gibi aşikarken görüntüler de bizleri yanıltmıyor. Fakat Ted’deki olumlu hava bizleri kendisine hayran bırakıyor. Elma iken armut konumuna düşse de hiç yoktan güven aşılıyor. Ve öğrenmek, yol kat edebilmek için mücadele ediyor.

Ayrıca Ted Lasso kavramı sadece futbol için var olan kişilere de hitap etmiyor. 7’den 70’e denilen kavrama tekabül eden kimyasıyla enerji ve duygu aktarımına sebep oluyor. Futbol f’si ilgilenmenizi arzulamadığı gibi herhangi bir diğer spor kriterine mecburi olmanızı istemiyor. Final kısmından ziyade giriş ve gelişme sekanslarıyla beni içine çeken Apple dizisi, ilham verici olarak lanse edilen diğer pek çok diziden öne geçmeyi başarıyor. Aykırı bir karakteri aykırı bir iklime bırakarak hayat dersleri elde etmesini ve paylaşmasına mecbur bırakıyor. Ortalama 30 dakikalık bölümleriyle içten ve eğlenceli bir hikâye sunan dizi, şans verilmeyi hak ediyor. Üstelik 2.sezon da temmuz sonu itibariyle bizlerle buluşuyor. Kaçırmayın.

IMDb: 8,7

10 bölümlük sezonda dikkat çeken diğer isimler:

  • Jason Sudeikis – Ted Lasso
  • Moe Jeudy-Lamour – Thierry Zoreaux
  • Hannah Waddingham – Rebecca Welton
  • Brendan Hunt – Koç Beard
  • Jeremy Swift – Higgins
  • Phil Dunster – Jamie Tartt
  • Brett Goldstein – Roy Kent
  • Nick Mohammed – Nathan Shelley
  • Juno Temple – Keely Jones

Ted Lasso Dizi Konusu ve Yorumu – Apple TV+ yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d