Skip to content

Tehlikeli Nokta Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Tehlikeli Nokta Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Tehlikeli Nokta film konusu yorumu, Red Dot incelemesi, Netflix İsveç eleştirisi, yönetmeni, aynı zamanda senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Tehlikeli Nokta Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix’in dünyanın çeşitli ülkelere ait filmleri kaldığı yerden devam ediyor. Bundan birkaç gün önce dramatik aile hayatını konu alan Güney Kore yapımı bir filme şahit olmuştuk. Yine geçtiğimiz günlerde Brezilya, İspanya ve hatta Türkiye’nin yapımcılığını yapmış olduğu içeriklere göz atmıştık. Bugün ise bizleri İsveç’in enfes kış manzarasındaki bir hikâye bekliyor. Çoğu filme göre nispeten kısa süresi (85 dakika) ve soluksuz olarak tabir edebileceğimiz aksiyon temasıyla bir karı kocanın iyi başlayıp kötü sonuçlanan dağ tatiline ortaklık ediyoruz.

Yönetmenliğini Alain Darborg’un senaristliğini Per Dickson’ın yaptığı Red Dot, Netflix’in İsveç yapımı ilk uzun metrajlı filmi (yanlış hatırlamıyorsam) olarak tarihe geçti. Bugüne kadar İsveç yapımı pek çok diziye şahit olsak da uzun metrajlı film bazında ilke imza atan film, aksiyon dolu temasıyla ilgi çekmeyi başardı. Özellikle yerel basının öve öve bitiremediği bir içerik haline geldi. Kısa süresi ve heyecanlı ilerleyişi ile “en azından kötü değil” şeklindeki yorumumu belirterek film detaylarına geçiyorum.

Mutlaka İzleyin: Suç Mahalli: Cecil Hotel

Geçtiğimiz yazıda aşk temalı filmler için bir yorum yapmıştım. Romantizmin kullanım yerlerinin sınırsız olduğunu ve hemen hemen her temayla birliktelik sağlayabileceğine dair bir atıfta bulunmuştum. Film tema ve konusuna hiç bakmayan izleyenler için başlangıcı aşk ve dram; sonu ise aksiyon ve gerilimi hissettiren Red Dot yukarıda kurmuş olduğum cümleleri ispatlar bir seyir çizmektedir. Böylelikle -başarılı kullanılan- aşk hikayesinin çeşitli yerlere evrileceği gözler önüne serilmektedir. Fakat bunun ne kadar başarılı olduğunu sorarsınız, nispeten izlenilir olduğunu belirtebilirim.

Tehlikeli Nokta Film Konusu Yorumu

Nadja ve David kısa süreli sevgililik zamanlarından sonra hayatlarını beraber geçirmeye karar verir ve evlenirler. Ve böylelikle her evli çiftin başına gelebilecek sorunlarla mücadele etmeye başlarlar. Yer yer kavga gürültü olsa da sevgilerinden kopmazlar. Daha sonra ise evliliklerini taçlandıracak haberi alırlar. Nadja hamiledir.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Henüz hayatlarının baharından olan ikili, hem aralarına düzeltmek hem de stres atmak adına bir tatil düzenlerler. Bu sebeple kendilerini İsveç’in kuzeyine atarak nefis bir manzara eşliğinde tatillerini başlarlar. Fakat gerek yolculukları sırasında gerekse kamp yaptığı yerlerde bazı sorunlarla karşılaşırlar. Irkçı ve diğer bazı rahatsız edici hareketlere maruz kalan çift, göğüslerine tutulan kırmızı bir nokta ile sarsılır. Ve tamamen kendinizin görmesini istediğim dakikalar başlamış olur. Sonuç olarak şans vermeli ve aksiyon dolu dakikalara şahit olmalısınız. (10/10 bir dizi beklemeyin.) İyi seyirler…

Red Dot Oyuncu Kadrosu

  • Nanna Blondell – Nadja
  • Anastasios Soulis – David
  • Johannes Kuhnke – Einar
  • Kalled Mustonen – Jarmo
  • Thomas Hanzon – Rolle
  • Anna Azcárate – Mona
  • Tomas Bergström – Rolle
  • Melvin Solin – Olof

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sully

Tehlikeli Nokta Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: