Skip to content

Telefon – Call (2020) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Telefon – Call (2020) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Telefon – Call (2020) film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Telefon – Call (2020) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

27 Kasım itibariyle Netflix Türkiye’de yayınlanan yeni Kore filmi Call (Telefon) ile karşınızdayım. Yayınlanmasının üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen popüler filmler arasına ismini yazdıran yapım; gerek gizemli konusu gerekse ilgi çekici oyuncu kadrosuyla olumlu yorumlar almayı başardı. Ayrıca Call, yönetmen Chung-Hyun Lee’nin 2015 yapımı Bargain isimli kısa filminden sonra ilk uzun metrajlı filmi olarak tarihe geçti. Diğer detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Esrarengiz iki genç kadının ön planda olduğu film, ilginç bir hikâyeyi el alıyor. Olaylar, 20 yıl arayla aynı evde yaşayan Seo-yeon ve Young-sook ikilisinin birbirleriyle sabit hatlı telefonla konuşabildiklerini öğrenmeleriyle şekillenmeye başlıyor. Günümüzün 20 yıl öncesinde yaşayan Young-sook, evdeki telefonla bir numarayı arıyor ve diğer tarafta telefonu açan kişi, aynı evde günümüzü yaşayan Seo-yeon oluyor. Dostlukla başlayan ilişkileri; kan ve ölümle sonuçlanıyor.

Filmin güncel IMDb puanına buradan göz atabilirsiniz.

Telefon – Call (2020) Film Konusu Yorumu

Filmin başlamasıyla birlikte artan gerilim son saniyeye kadar devam etti ki bu benim için önemli bir kriterdi. Birkaç saniye önce yaşanan gelişmeleri çözmeye çalışırken arkasına yenilerinin eklenmesi epey keyifliydi açıkçası. Her ne kadar birkaç yerde aşırı saçma kurgu görsem de genel itibariyle tatmin ediciydi. Son zamanlardaki filmlerin genel sorunu ezberlenmiş konular üzerine olduğu için, keşke böyle olsaydı diyebileceğim pek bir şey bulamıyorum. Bunun en büyük nedeni de son zamanlardaki dört dörtlük filmlerin sayısının çok az olmasından kaynaklanıyor. O yüzden yorumlarımı aldığım zevke göre yapmaya çalışıyorum. Umarım sizin de hoşunuza gider.

Oyuncu grubuyla da ilgili birkaç söz söylemek gerekirse; performansları oldukça etkileyici bulduğumu söylemek istiyorum. Kesitlerde sık sık gördüğümüz Jong-seo Jun ve Park Shin-Hye ikilisi filmin seviyesini üstlere taşımayı başarıyor.

  • Park Shin-Hye – Seo-yeon
  • Ho-San Park – Seo-yeon’un babası
  • Jong-seo Jun – Young-sook
  • Sung-Ryung Kim – Seo-yeon’un annesi
  • Dong-hwi Lee – Baek Mi-hyun
  • El Lee-Young – Sook’un annesi
  • Jeong-se Oh – Sung-Ho

Telefon – Call film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son günlerin popüler dizisi Virgin River hakkındaki genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Telefon Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: