Skip to content

The A List Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The A List Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The A List dizi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, birinci sezon, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The A List Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Çevrim içi video platformlarının vazgeçemediği içerik temaları bulunmaktadır. Örneğin son aylara bakıldığında Prime Video’nun nispeten gerçek hikâye ve romanlardan uyarlanan dramatik hikayelere odaklandığını (Panic, The Underground Railroad) veya bilim-kurgunun ağır bastığı (Solos, Invincible) içerikleri ön plana koyduğunu görebiliriz. Netflix’in ise adıyla özdeşleşen suç belgesellerini örnek verebileceğimiz gibi özellikle yaz aylarında ortaya çıkan gençlik temalı dizilerini listeye dahil edebiliriz.

Yaz temalı gençlik dramalarının konu edildiği içeriklerin başında da 2018 yılında izleyenlerle buluşan The A List dizisini sayabiliriz. Yayınlanmasının üstünde 3 sene gibi uzun bir süre geçmesine karşılık hem yaz aylarının gelişi hem de kısa bir sonra ikinci sezonun yayınlanacak olması sebebiyle trend listelerde ismini bizlere göstermektedir. Bu sebeple yaz, gençlik ve Netflix üçlemesi yine ve yine karşımıza çıkmaktadır.

Diğer bir gençlik dizisi: Gökyüzünün Üzerinde 3 Metre

The A List Dizi Yorumu

Gençlik dramalarının anlatılacak, dillerden düşürmeyecek öne çıkan kriterleri olmasa da özellikle evlerde kaldığımız ve yapacak bir etkinlik bulamadığımız dakikalarda sürükleyiciliği ile dikkat çeker. Büyük bir çaba içinde olmadan, sadece birtakım olağan dramatik gelişmelerin hem duygusal hem de eğlenceli tavırlarını izleyene aktarır. Çoğu zaman basma kalıplardan faydalansa da nihayetinde gençliğin, yaz aylarının mutluluğu bizlerle buluşmuş olur.

The A List’i popüler hale getiren ya da diğer gençlik dizilerinden ayıran noktalar ise oldukça basit kavramlardır. Diğer pek çok dizi genellikle merkezine birkaç karakter alırken The A List sadece iki kişiye odaklanır gibi gözükürken yaz kampı için bir araya gelen onlarca kişiye ayna tutar. Diğer en can alıcı noktası ise doğaüstü varlıklardan yararlanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Kılık, ruh değiştirmeler, şaşırtan gerilimli karakterler… Dizi konusu şöyle:

Hikâye, bir grup gencin ıssız bir adaya eğlenmeleri üzerine yollanmasıyla başlamış olur. Birbirinden farklı kişilerin ilk bakışları elde edildikten sonra bazı karakterler ön plana çıkmaya başlar. Bu kişilerin başında da asi tavırlarıyla dikkat çeken Mia isimli genç kızdır. Kendisi bir lider, bir öncü, en sevilen olma yolunda ilerlemektedir.

Ancak Amber isimli kızın kadraja girmesiyle Mia’nın pabucu dama atılmaya başlanır. Her ikisi de Brendan isimli genç bireye gözünü dikmiş ve kıyasıya bir savaş haline girmiştir. Savaştıkları bir diğer nokta ise grup liderliğidir. Her ikisi de yırtıcı kişiliklerini ortaya çıkarırken Amber’da bazı sıra dışı güçlerin olduğu anlaşılır. Kalan bölümler Amber-Mia ikilisinin yanı sıra Mags, Midge gibi ismlerin şaşırtan oyunlarına sahne olur. Sonuç olarak The A List kesinlikle kaliteli ve kusursuz bir içerik değildir. Ancak can sıkıntısı için ideal bir öneridir. Son karar sizlerin…

IMDb: 5,4

2.sezon onayı alan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler:

  • Benjamin Nugent – Harry
  • Lisa Ambalavanar – Mia
  • Ellie Duckles – Amber
  • Rosie Dwyer – Alex
  • Jacob Dudman – Dev
  • Micheal Ward – Brendan
  • Cian Barry – Dave
  • Nneka Okoye – Mags
  • Jack Kane – Zac
  • Savannah Baker – Kayleigh

The A List Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: