Skip to content

The Cellar Film Konusu ve Yorumu

The Cellar Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Cellar film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, Mahzen karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Cellar Film Konusu ve Yorumu

The Cellar film incelemesi spoiler içermiyor.

Yazar/yönetmen Brendan Muldowney, 2017 yılında piyasaya sürdüğü tarih-aksiyon temalı filmi Pilgrimage ile, filmografisinin en iyi filmine imza attı. Düşük bütçeli organizasyonuyla orta çağ keşiflerine yönelirken aksiyon ve maceranın öncülerini kullandı. Bu konsept göreceli olarak beğenilmesine karşılık yaratıcılık namına tarih tutkunlarını mest etmeyi başardı. Ve şimdi, 5 yıl sonra, filmografisinde bahsi geçen projelerin aksine korku ve gerilimin dar sokaklarına girerek tanıdık ibareleri ekran karşısına çıkarttı. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Keira (Elisha Cuthbert) ve Brian (Eoin Macken) isimli evli çift; evliliklerine, mutlu aile tablolarına yeni bir basamak eklemek için devasa bir malikane satın almaktadır. Yıllardır içinde bulundukları pazarlama sektöründe ciddi bir konuma yerleştikleri için bu satın alma işlemi oldukça makul gözükürken aynı durum evin çocukları için geçerli değildir. Küçük delikanlı Steve (Dylan Fitzmaurice Brady) yeni girişimden şimdilik memnun olmasına karşılık evin ablası, Ellie (Abby Fitz), yeni heyecanı hoş karşılamamaktadır. Arkadaşlarından, belki sevgilisinden ya da genel tabirle ergenlik yaşantısından uzaklaşan genç kız, taşındıkları günün gecesinde küçük kardeşi ile yalnız kalmaya mecbur bırakılmaktadır.

The Cellar Film Yorumu

The Cellar’ın gerilime muhtaç olduğu dakikalar, iki kardeşin yalnız kalmasıyla cereyan ederken, elektriklerin kesilmesi sonucu kıvılcımlar ortaya çıkmaktadır. Şaltere bakmak üzere mahzene inen genç kız, dakikalar sonra ortadan kaybolunca, senaryonun gizem faktörleri devreye girmektedir. Günler, haftalar geçerken; evin kız halen daha bulunamamaktadır. Anne Keira, mahzende bulduğu birtakım formül ve matematiksel terimler üzerine, Remy (Aaron Monaghan) isimli bilimciden yardım isteyecektir.

Korku filmi arayanlar bu filme göz atabilir.

Yeni başlangıçlar, korku filmleri için, her zaman hüsranla sonuçlanmaktadır. Evliliği düzeltmek üzere tatile çıkan, evlenme teklifi etmek için uzak diyarlara giden her korku filmi konsepti gibi yeni bir heyecan için ev değiştiren aile bireyleri için de aynı durum söz konusudur. Ki 4 kişilik, birbirinden tamamen kopuk aile bireyleri için de bu gelişme oldukça ideal gözükmektedir. Ani bir yok oluş sekansının ardından; evde ne olduğu, evin geçmiş hikayesi, büyüsü, mitolojisi, perisi ekranlara sunulmaktadır. Gerilim ve gizem için monotonluğu kıran, ancak, her gelişmesi ile rutinlik ve ezberlenmiş öykü ibarelerini kullanan The Cellar, hayal kırıklığı ile sonuçlanan finali ile izlemek için ideal değildir.

Sonuç olarak: 4/10.

IMDb: 5,3

Mahzen Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Elisha Cuthbert – Keira
  • Eoin Macken – Brian
  • Dylan Fitzmaurice Brady – Steve
  • Abby Fitz – Ellie
  • Aaron Monaghan – Remy
  • Michael-David McKernan
  • Tara Lee
  • Seán Doyle

The Cellar Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: