Skip to content

The Chair Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

The Chair Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Chair dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Chair Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

2018-2021 yılları arasında hizmet veren Killing Eve isimli dizide Eve Polastri karakterini adeta kendi dünyası gibi yaşayan Sandra Oh’un yeni dizisi The Chair, 20 Ağustos itibariyle izleyenlere sunuluyor. Neredeyse her oyuncu için bu gerçek karşılık bulsa da farklı temaların farklı karakterlerine hayat vermekte son yılların en iyi isimlerinden biri olan Sandra Oh, The Chair ile yeni bir ilke imza atıyor. Halihazırda komik ve eğlenceli tarafıyla tanıdığımız bir kişiliğe sahip olsa da bu kez yine eğlenceli kimliğini arkasına alarak üniversite bölüm başkanlığı için mücadelesi ile dikkat çekiyor.

Netflix’in diğer yeni dizilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Killing Eve’i izlemiş olanların daha iyi hatırlayacağı üzere… Eve karakterini var eden, daha izlenebilir kılan sebep tatlı cadımız Villanelle’den ortaya çıkıyor. Bir tarafta aykırı tarafıyla Villanelle diğer tarafta da biraz daha hayatı kurallarına göre yaşayan Eve. Böylece de iki zıt karakterin birleşmesiyle izlemesi keyif veren, her anı dolu dolu geçirmemize sebep olan hikâye akışı çıkıyor. Ancak The Chair ile işler bir nebze de olsa değişiyor. Sandra Oh, bu kez Villanelle’den yoksun bir şekilde hikâyenin tek odağı gibi gözüküyor. Bu sebeple de kendisine de epey iş düşüyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

The Chair Dizi Konusu

Son yılların modası olan üniversite-komedi ikilemi Netflix’in yeni dizisi The Chair tekrar karşılık buluyor. Daha çok Kore dizilerinde görmeye alışık olduğumuz ancak yavaş yavaş Avrupa-Amerika dünyasına da hizmet vermeye başlayan kategori epey seviliyor olsa gerek ki yeni projeler gelmeye devam ediyor.

Ve bu üniversite, kampüs, komedi tandeminin merkezine de Pembroke Üniversitesi alınmaktadır. Sandra Oh’un hayat verdiği Ji-Yoon Kim karakterinin okula yeni atanan ilk kadın İngilizce bölüm başkanı olmasıyla başlanan hikaye, çarpık okul-yönetim ilişkileri, son derece enerjik ve haylaz çocuklar benzeri alt kriterlerle donatılmaktadır.

Suç belgesel sevdalıları için: Bir Katilin Anıları Dennis Nilsen

Haliyle Ji-Yoon Kim ismi, bizi ilgilendiren ve daha çok görme şansı bulduğumuz isimdir. Dizide de vurgu yapıldığı üzere; okuldaki birkaç siyahi kişi olmasının yanı sıra İngilizce bölümüne atanan ilk kadın olarak tarihe geçmektedir. Ve ilgilenmesi gereken pek çok sorun bulunmaktadır. Koltuklarına yapışan yaşlı amca ve teyzeler (profesörler), yüklü miktarda maaş ile hiçbir başarı vaat etmeyen isimler, bakıcılık yapması gereken alkolik öğretim görevlileri… Ve en temelinde de hırslı, başarıya aç, kendisiyle gurur duyan bir bölüm başkanı. Sonuç olarak: 6/10.

Dizinin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Sandra Oh – Ji-Yoon Kim
  • Ji-yong Lee – Habi
  • Jordan Tyson – Capri
  • Holland Taylor – Professor Joan Hambling
  • Jay Duplass – Professor Bill Dobson
  • Nana Mensah – Professor Yaz McKay
  • David Morse – Dean Paul Larson
  • Bob Balaban – Professor Elliot Rentz

The Chair Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: