Skip to content

The Cook of Castamar Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

The Cook of Castamar Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Cook of Castamar dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Cook of Castamar Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix dizisi The Cook of Castamar inceleme yazısında spoiler bulunmamaktadır.

 • The Crown, The Last Kingdom veya Vikings gibi tarih-dram yönü kuvvetli içeriklerden keyif alan izleyenlerin severek takip edeceğini düşündüğüm The Cook of Castamar; giyim kuşam, estetik mimariler, dükler, kahyalar ve akla gelebilecek pek çok antik kriterle göz kamaştırıyor.
 • İzleyenleri 1700’li yılların Madrid şehrine konuk eden içerik tarihsel kurgularla esinlenmesinin yanı sıra geçmiş yüzyılların kaçınılmaz gerçekleri olan iç çatışmalardan, entrikalardan ve aynı zamanda da romantizm ve aşk temalarından yararlanmaktan da geri kalmıyor.
 • Yaratıcılığını Tatiana Rodríguez’in üstlendiği yeni Netflix dizisi ile ilgili diğer detaylar şöyle:

Castamar Dükü Diego, yepyeni bir güne son derece mutlu bir şekilde uyanır. Öyle ki eşi Alba ile beraber huzurlu bir yolculuğa çıkmış ve yolculuğun sonunda baba olacağını öğrenmiştir. Ancak günün sonunda trajik bir kaza sonucu eşini kaybedecek ve aylarca odasına, sarayına kapanan bunalımlı bir bireye dönüşecektir.

Netflix’ten ilgi çekici bir anime: Resident Evil Infinite Darkness

Oğlunun yasına uzun bir süre (20 ay) destek çıkan anne Doña Mercedes, Diego’nun artık kendi hayatına dönmesini ve krallığın gözünden düşmesine sebep olan umursamazlığını arkada bırakmasını talep eder. Çünkü Dona’nın da klasik annelerden farkı yoktur. Her anne gibi başarıyı, en iyisini ve mutluluğu arzulayan yırtıcı bir kadındır. Kaldı ki düzenleyeceği bir parti ile Diego’yu tekrar “dük yaşantısına” döndürmeyi hedefleyecektir. Diego ise trajik geçmişini arkada bırakarak, ani bir şekilde hayat basamaklarını tırmanmaya devam edecektir.

The Cook of Castamar Dizi Yorumu

Dizi, bir yandan Diego’nun kaotik hayatına odaklanırken bir yandan da Clara isimli kadına ışık tutar. Sarayın en üst katındaki kişisinden en alt kattaki aşçı kadına geçiş yapar. Prestijli bir doktorun biricik kızı olarak lanse edilen Clara, son derece asil davranışlarıyla dikkat çekerken heyecanlı duruşları da gözlerden kaçmamaktadır. Harekete, kalabalığa alışık olmadığı gibi babasının ölümünden sonra ortaya çıkan “evden çıkamama” hastalığı da kendisini yerle bir eden kıvrımlardan birisidir.

Tarih dizilerinin vazgeçilmez unsurlarından olan ihanet ve entrikalar, The Cook of Castamar için de kaçınılmaz hususlardır. Öyle ki oldukça yavaş başlangıcın ardından bir ivme, kıvrım olacağı gün gibi aşikarken bölümler geçtikçe ve diğer bazı karakterlerin senaryoya dahil olmasıyla yalanlar dünyası inşa edilmeye başlanır.

Ön görülür bir senaryoyu; dış mekanlar, müzikler, eşsiz kıyafetler ve diğer pek çok detay ile süsleyen yapımcılar The Cook of Castamar ile yaratmak istedikleri tarih-dram konseptini yakalamayı başarır. Yazının başında belirtmiş olduğum dizilerden sıyrılarak sadece yavaş tempo ile kurgusunu inşa ederken karakterlerin gizemli dünyalarını sunarak büyülenmemizi arzu eder. Ortalama 55 dakika süren 12 bölümü ile göz kamaştıran bir potansiyele sahiptir. Ancak oldukça yavaş ilerleyen ve tabiri caizse uyumamıza sebep olacak durağan bir akışa bürünmüştür. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,8

La cocinera de Castamar Dizisinde Görev Alan Diğer Oyuncular

 • Roberto Enríquez – Diego de Castamar, Duke of Castamar
 • Michelle Jenner – Clara Belmonte
 • Hugo Silva – Enrique de Arcona
 • María Hervás – Amelia Castro
 • Mónica López – Úrsula Berenguer
 • Nancho Novo – Hernaldo de la Marca
 • Fiorella Faltoyano – Doña Mercedes
 • Jean Cruz – Gabriel de Castamar
 • Paula Usero – Elisa Costa
 • Maxi Iglesias – Francisco Marlango
 • Silvia Abascal – Queen Isabel Farnesio

The Cook of Castamar Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: