Skip to content

The Dead Don’t Die Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Dead Don’t Die Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Dead Don’t Die film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Dead Don't Die Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Yönetmen Jim Jarmusch, 8 yıl önce yayınlanan Only Lovers Left Alive ile başarılı bir görüntü elde edip sinema dünyasına bir müddet ara vermişti. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan bir belgesel film haricinde içerik üretemeyen ünlü yönetmen, başrollerinde Bill Murray ve Adam Driver’ın olduğu The Dead Don’t Die ile piyasaya tekrar adımını attı. 2019 yılında yayınlanan yapımda; komedi, fantastik ve korku temaları hüküm sürerken izleyenler yepyeni bir zombi filmine tanıklık etmiş oldu. Diğer detaylar şöyle:

Centerville isimli küçük kasabada yaşanan hikâye, polisler Cliff ve Ronnie’nin aylak tavırlarıyla startını vermiş olur. İnsan görmenin oldukça güç olduğu kasabada; küçük işletmeler yer almakta, maddi kaynak ideal sınırın üstüne çıkamamakta ve haliyle de suç oranı ortalamanın altında seyir almaktadır. Dikkat! Dünyanın kutuplarında kaymalar var. Dünyanın eksen ilerleyişi olağanın dışına çıktı. Böylece gece ile gündüz yer değiştirir. Akabinde de birtakım sorunlar yaşanmaya başlanır.

The Dead Don’t Die Film Yorumu

Ani bir bilgi geçişi ile oldukça anlamsız gelen detayların ortaya çıkışının nedeni birkaç dakika sonra belli olur. Çünkü Centerville’de yer alan lokantalardan birinde cinayetler gerçekleşmiş ve olay mahalli kan gölüne dönmüştür. Böylece sıra dışı bir görsellikle süslenen cinayet sahnesinin arkasında ne yattığı merak konusu olur. Akabinde de hayvanlar kaybolmaya başlar, mezarların kapakları açılır. Ve ölü bedenlerin organları dışarı fırlar. Ronnie’nin dahiyane fikri, yaşananlar hakkında detaylı bir verir. Zombilerin uyanışı. Ronnie’ye kimse inanmasa da hortlakların bütün kasabayı doldurması oldukça yakındır.

Diğer bir film önerisi: Awake

The Dead Don’t Die, alışılagelen zombi türündeki geleneksel işleyiş ve malzemelere sahiptir. Dikkat çeken ilk nokta hazırlıksız yakalanan yerli halkın yaşamla mücadelesidir. Herhangi bir kıvrıma sahne olmayan ve nedense kuru gelen bir heyecana bürünmüştür. Eğlendirmesi, iğneleyici alt metinleriyle dikkat çekmesi gerekirken tatmin etmeyen ve “bu ne” hissiyatı oluşturan yapay bir tadın etkisi altından sürünüp gider. Sonuç olarak: GEREKSİZ.

IMDb: 5,5

Ölüler Ölmez Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Bill Murray – Cliff Robertson
  • Adam Driver – Ronnie Peterson
  • Tom Waits – Hermit Bob
  • Chloë Sevigny – Mindy Morrison
  • Steve Buscemi – Frank Miller
  • Eszter Balint – Fern
  • Maya Delmont – Stella
  • Taliyah Whitaker – Olivia

Ölüler Ölmez Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: