Skip to content

The Defeated Dizi Konusu ve Yorumu

The Defeated Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Defeated dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Defeated Dizi Konusu ve Yorumu

Shadowplay dizi incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

Özellikle tarih tutkunlarının severek izleyeceğini düşündüğüm The Defeated, izleyenleri 1946 yılının kırıp dökülen Berlin şehrinin içine bırakır. Ve karşımıza ilk olarak Amerikalı polis Max McLaughlin çıkar. Öyle ki kendisi New York’tan Berlin’e gönderilmiş ve halihazırda Amerika’da yürürlükte olan polislik-dedektiflik kavramı üzerine Berlin polisini eğitmesi istenmiştir. Her ne kadar mesleğinin erbabı olsa da savaş sonrasında harabeler içinde kalmış bir şehri baştan yaratmak, hiç de kolay olmayacaktır.

Yönetmenliğini Björn Stein’ın üstlendiği senaryosu ise Måns Mårlind tarafından kaleme alınan The Defeated, 2.Dünya Savaşı sonrasında arda kalan birtakım kişilerin, hayatların hikayesini ele almaktadır. Bu isimlerin başında az önce de belirttiğim gibi Max bulunmaktadır. Rahat ve huzurlu bir yerleşkeden her anın aksiyon ile geçildiği bir yerleşkeye taşınması ile beraber hayat-ölüm sınırları arasında oynamaya başlamaktadır. Üstelik bu görevde yalnız değildir. Elsie Garten isimli kadın polisin yardımıyla uzun ve meşakkatli bir yolculuğa çıkacaktır. Max aynı zamanda da öldüğü iddia edilen ancak hala hayatta olduğunu ön gördüğü kız kardeşi Moritz’i bulmaya çalışacaktır.

Severek takip ettiğim bir diğer dizi: Dr. Death

The Defeated Dizi Yorumu

Siyasi gelişmelerden bağımsız olarak The Defeated’in kendisine özgü tanım ve dinamikleri yer almaktadır. Her ne kadar siyasi yaşanmışlıkları sırtına alarak hikayesini sürdürse de özgün tavırlarıyla birkaç noktadaki önemli kıvrımlara imza atar. Giyim-kuşamdan büyük olarak destek alır. Fakat modern dokunuş ve imzaları da ortaya sunmaktan geri kalmamaktadır.

Hikâyeyi başka yöne çeviren bir diğer önemli etken ise başlı başına Max karakteridir. Ait olmadığı bir toplumda yaşam mücadelesi vermesinin yanı sıra hizaya sokması gereken bir polis departmanı kriteri bulunmaktadır. Halen daha savaşın etkilerini koruduğu, sokakta şiddet ve silahların susmadığı bir toplumda Elsie ve diğer birkaç genç birey yardımıyla bugün ile gelecek adına bir bağ görevi taşımaktadır. Kayıp kardeşi de işin en kilit noktalarından birisidir. Sonuç olarak, 6/10.

IMDb: 6,5/ Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Shadowplay dizi oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler:

 • Taylor Kitsch – Max McLaughlin
 • Nina Hoss – Elsie Garten
 • Michael C. Hall – Tom Franklin
 • Logan Marshall – Green-Moritz McLaughlin
 • Anne Ratte – Polle-Marianne
 • Mala Emde – Karin Mann
 • Lena Dörrie – Trude
 • Benjamin Sadler – Leopold Garten
 • Ivan G’Vera – Alexander Izosimov
 • Braxton Bjerken – Genç Max
 • Anson Boon – Genç Moritz

The Defeated Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: