Skip to content

The Equalizer Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Equalizer Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Equalizer dizi konusu yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, 2021 yönetmeni, ayrıca senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Equalizer Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Geçtiğimiz yıllara ait dizi ve filmlerin modern versiyonlara uyarlanması son aylarda epey moda haline geldi. Bugün yayınlanan Ginny & Georgia, kısa bir süre önce vizyona giren Rebecca gibi birçok kült yapım yerini yeni versiyonlarına bıraktı. Yeni halleri bazen olumlu eleştirilere olanak kılsa da The Equalizer’daki uyarlama, ne 1980’li yıllardaki diziye ne de 2014 yılındaki filme yaklaşabildi. İlk bölümlerinin ardından, başarıdan uzaklaştıran ve doygunluk hissi veren aksiyon sahneleriyle negatif yorumların hedefi oldu.

Popüler dizilere buradan ulaşabilirsiniz.

80’li dizi The Equalizer’da başrolde Woodward ve 2014 filminde ise Denzel Washington yer alıyordu. İkisi de dönemin çok konuşulan performanslarına imza atarak başarıdan başarıya koşmuştu. Yeni uyarlama ile birlikte bu karakterler arkada kaldı. Ve yerlerini Queen Latifah’a bıraktılar.

Yukarıda saymış olduğum isimler gibi eski özel ajanı canlandıran Queen Latifah, Robyn McCal ismiyle karşımıza çıktı. Karakterin getirdiği öz güven dolu hareketleri ve daima çözüme kavuşturmaya aday ön sezileriyle davadan davaya geçti. Farklı cinayet ve suçların kendisine ulaştırılmasıyla hiçbir zaman arkasında bırakamadığı yardımseverlik duygusunu yanına aldı. Ve böylelikle aksiyondan aksiyona atlayarak birtakım isimleri yakaladı.

The Equalizer Dizi Konusu Yorumu

Aslında ajanlık işini bırakalı epey olmuştu. Çeşitli ülkelerdeki özel görevlerinin ardından kendisine düşen payı başarıyla sağlayarak işinden uzaklaşma kararı almıştı. Çocuğuyla sakin bir hayat sürme hayali kurarken iş arkadaşından bir haber aldı. Ve geride bıraktığı aksiyonun fitilini tekrar yakmış oldu.

IMDb: 4,3

Başroldeki cinsiyet değişikliği ile farklı bir ivme yakalamaya çalışan yaratıcılar Andrew W. Marlowe ve Terri Edda Miller, bu konudaki ön görüsüyle tahminlerini boşa çıkarmamış oldu. Queen Latifah’ın -kaba tabirle- oturaklığı diziye ayrı bir hava kattı. Fakat başroldeki isim geri kalan akışa pek de yardımcı olamadı. Hiç beğenmediğim davalar ve yine tat vermeyen alt metinleriyle CBS’nin son zamanlardaki en kötü dizisi olmayı hak etti. Sık sık gördüğümüz davayı alış şekilleri ve göze batan aksiyon sahneleri ile benden geçersiz yorumunu aldı. Yine de son kararı sizlere bıraktığımı belirtmek istiyorum. Umarım sizler keyif alır ve soluksuz izleyebilirsiniz…

The Equalizer Oyuncu Kadrosu

 • Queen Latifah – Robyn McCal
 • Chris Noth – William Bishop
 • Lorraine Toussaint – Vi
 • Laya DeLeon Hayes – Delilah Winter
 • Tory Kittles – Marcus Dante
 • Liza Lapira – Melody Bayani
 • Gabriel ‘G-Rod’ Rodriguez – Devlin
 • Smitty Chai – Nolan
 • Adam Goldberg – Harry Keshegian
 • René Ifrah – Oswaldo
 • Evgeniya Orudzheva – Nikola Kinsa
 • Jolly Swag – Jackson
 • Kazy Tauginas – Dmitry

Aynı zamanda dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Çakal

The Equalizer Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d