Skip to content

The Fallout Film Konusu ve Yorumu

The Fallout Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Fallout film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Fallout Film Konusu ve Yorumu

Ağır bir travma yaşadıktan sonra gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan hayatta kalmaya çalışan genç bir kızın konu edildiği The Fallout, yönetmen Megan Park’ın ilk uzun metrajlı filmi olarak SXSW Film Festival’inde prömiyerini yaptı. Alışılagelmiş gençlik-yetişkinlik travmalarındaki görüntülerden ilaveten saf dram ve aile iç dinamiklerinden faydalanan filmde başrolleri Jenna Ortega, Maddie Ziegler, Niles Fitch, Julie Bowen, Lumi Pollack gibi isimler çekti. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

  •  The Fallout’un konusu şöyle özetleniyor: Vada, lisede yaşadığı trajik gelişmeden önce oldukça sevimli, heyecanlı ve hayat dolu genç bir kızdı. Ancak okulda yaşanan ölümcül katliamın ardından bambaşka bir hayatın içine dahil oldu. Kendi iç benliğinde yaşadığı acıların getirisiyle, ailesi ve arkadaşları ile kendi benliğinin dışında ilişkiler kurmaya başladı.

Son günlerin en çok izlenen filmleri arasına ismini yazdıran The Fallout, Vada (Jenna Ortega) isimli genç kıza odaklanıyor. Ait olduğu lisenin sevilen ya da sayılan isimleri arasında olmasına ilaveten; gerek aile için gerekse arkadaş ortamındaki berraklığı ile tanınıyor. Eğlencesi, neşesi, olumlu tavırlarıyla göz kamaştırırken, okulda olduğu bir anda, tuvalete gitmesi gerekiyor. Ki The Fallout’un ve de Vada’nın ivmesini değiştiren sekans bu süre zarfında yaşanıyor.

The Fallout Film Yorumu

Dansçılığı, influencer kimliği ile okulda nam salan Mia (Maddie Ziegler) ile tuvalette muhabbete dalan Vada, kendi kişilik ve tarzının aksine, Mia’ya büyük bir hayranlık besliyor. Mia’ya yönelik tatlı çağrışımlar bulunduğu sırada, okulu, onlarca silah sesi karşılıyor. Ve onlarca kişi hayata gözlerini yumuyor. Aynı tuvalet kabininde mahsur kalan Vada ve Mia; arkadaşlarının ölüm çığlıklarını işitirken, çöküşün de başlangıcı oluyor. The Fallout, okula baskın düzenleyen alelade bir saldırganın konu edildiği bir film değil. Hayatta kalan bireylerin hayat ile duygusal anlamda ölüm yaşayan bireylerin çöküş hikayesini ele alan son derece etkileyici bir film olarak hafızalarda yer ediniyor.

Prime Video’nun yeni dizisi: Reacher

Travma yaşayan kişilerin, aileleri ve benlikleri arasında verdiği savaşı ekranlara taşıdığı sırada da vaat ettiği bütün potansiyelini bizlere sunuyor. Haliyle bütün dokunuşları Vada üzerinde inşa ederken genç kızın cenaze törenleri ile başlayıp terapilerde devam eden ve en nihayetinde de “normal” yaşam hakkında elde edeceği /edebileceği düzeni paylaşıyor. Ebeveynlerin genç bireylerin hayatına dokunmaya çalışıp ne denli yardımcı olduğuna, gerçek anlamda çöküş yaşayan bir gencin hangi yollarla ümit vaat eden bir geleceğe yöneleceğine… Son zamanlardaki en duygusal film… 8/10.

IMDb: 7,1 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öyleyse keyifli seyirler.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Jenna Ortega – Vada Cavell
  • Maddie Ziegler – Mia Reed
  • Niles Fitch – Quinton Hasland
  • Will Ropp – Nick Feinstein
  • Lumi Pollack – Amelia Cavell
  • John Ortiz – Carlos Cavell
  • Julie Bowen – Patricia Cavell
  • Shailene Woodley – Anna

The Fallout Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Filmler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: