Skip to content

The Forest Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Forest Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Forest dizi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, ayrıca kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Forest Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Küçük kasabalar; sessiz, sakin, güvenilir ve tatlı insanlarıyla tanınır. Herkesin birbirini tanıması yaşam sürdürülebilirliği açısından büyük bir avantaj, rahatlık sağlar. Birlikte yemekler yenir, sırlar paylaşılır. Böylelikle bir aile ortamı oluşur. Ancak Netflix’in Fransa yapımı dizisi The Forest, küçük kasabaların tahmin edilenin aksine daha problemli olabileceğinin ispatını yapmaktadır. Olaylar Jennifer isimli genç bir kızın ortadan kaybolmasıyla şekillenirken küçük halkın beklendiği kadar samimi olmadığı anlaşılmış olur.

Mini dizi türüyle karşımıza çıkan The Forest, tahmin edeceğiniz üzere suç-polisiye temasını merkezine alıyor. Dışarıdan bakıldığında pozitif havaya sahip olduğu düşünülen kasabanın meğer tepesinde kara bulutlar dolaştığını görselleştiriyor.

Benzer temalı diğer dizi önerisi: Il processo

Gözler ilk olarak Virginie ve ailesine odaklanıyor. Yıllardır polislik yaptığı karakolun birkaç çalışanından biri olan Virginie; olaysız günlerin tadını çıkartan -nispeten- sorumsuz tavırlarıyla göz kamaştırıyor. Küçük oğlu ve üvey kızı Maya’nın üzerinde rahat bir kadın imajı sağlamış gözüküyor ki Maya okul ve kişisel hayatında birçok gizli işlere kalkışıyor. Ancak karakolun akıl almaz rahatlığı, kasabaya yeni gelen polis şefi ile beraber dağılmaya başlıyor.

The Forest Dizi Konusu

Bizler karakterler üzerinde görüş elde ederken, Jennifer isimli genç kız gizemli telefon konuşmaları ve heyecanıyla direksiyona geçiyor. Dolabındaki gizemli not, ailesine söylediği kaçamak yalanlar derken senaryo karşılığını buluyor. Ve genç kız sessiz sedasız ortadan kayboluyor. İlerleyen dakikalarda bu tufana Maya da katılınca, kasaba yerinden oynamaya başlıyor.

Senarist Delinda Jacobs akış içerisinde birkaç karakteri ön plana taşırken hikaye üzerinde tahminde bulunmamıza yardımcı oluyor. Bu isimlerin başında da kaybolan kızların okuldan hocaları Eva geliyor. Geçmişinde kızlara benzer bir ortadan kayboluş hikayesi yaşayan genç kadın, senaryo için hayati önem taşıyor.

Sonuç itibariyle izleyenler; dram, polisiye, suç ve gizem türünün örneklerine şahit oluyor. Dakikalar geçtikçe olası suçlu hakkında yeni fikirler elde edilirken arka planda da beklenilmeyen gelişmeler yaşanmaktadır. Henüz ismine yer vermediğim kişilerin yardımıyla kayboluş hikayesi ayrı bir boyut kazanırken yapbozun parçaları bir yandan çoğalıyor bir yandan da doldurulmaya başlamaktadır.

Polisiye hayranlarının çoktan izlemiş olabileceğini belirtmekle birlikte şans vermeyenlerin vakit kaybetmeden başlamaları gerektiğini vurgulamak istiyorum. Muazzam olmasa da son yıllarda izlemiş olduğum başarılı polisiye-suç yapımlarından birisi olarak listeye yazılıyor. Öyleyse diğer yazılarda görüşmek üzere…

IMDb: 7,3

The Forest Oyuncu Kadrosu

  • Samuel Labarthe – Gaspard Decker
  • Suzanne Clément – Virginie Musso
  • Alexia Barlier – Eve Mendel
  • Frédéric Diefenthal – Vincent Musso
  • Isis Guillaume – Jennifer Lenoir
  • Martha Canga Antonio – Maya Musso
  • Patrick Ridremont – Thierry Rouget
  • Mélusine Loveniers – Lola Decker
  • Maxime Rennaux – Tristan Musso

The Forest Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içeriklere anında ulaşmak için siteye abone olabilirsiniz. Öyleyse sizlere iyi seyirler.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: