Skip to content

The Frozen Ground Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Karanlık Cinayetler

The Frozen Ground Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Karanlık Cinayetler yazımızda; The Frozen Ground film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

the frozen ground film konusu yorumu ve incelemesi

Yaşanmış bir hikâyeyi konu alan The Frozen Ground (Karanlık Cinayetler) filmi ile karşınızdayım. Netflix Türkiye’de günün en iyileri arasında gösterilen film, 1980’li yılların en çok aranan seri katilini konu ediyor. Scott Walker’ın yazıp yönettiği 2013 yapımı film kan donduran bir cinayet zincirini ele almanın yanı sıra yaşanan acı dolu olaylara ışık tutuyor. İşlediği suçlar yüzünden 461 yıllık hapis cezasına çarptırılan Robert Hansen’i konu alan film, IMDb tarafından 6,4 puana layık gösterilmiş. Filmin detayları şöyle…

The Frozen Ground Oyuncu Kadrosu:

  • Nicolas Cage – Jack Halcombe
  • Vanessa Hudgens – Cindy Paulson
  • John Cusack – Robert Hansen
  • 50 Cent – Pimp Clate Johnson
  • Dean Norris – Lyle Haugsven
  • Radha Mitchell – Allie Halcombe

The Frozen Ground Film Konusu ve İncelemesi

1970’li yıllarda birçok kadın kaçırılmaya başlanmıştır. Kaçırılma olayları ile ilgili hiçbir kanıt olmamakla birlikte, sayının günden güne artması polisi telaşlandırmaktadır. İnanmak istemeseler de, bunun bir seri katil işi olduğunu anlarlar. Bu gelişmelerin üstüne, Cindy isimli kadının anlattıkları sonucu olaylar ciddiyet kazanmaya başlar. Katilin elinden son anda kaçmayı başaran genç kız, birçok gerçeği gün yüzüne çıkarmaya başlar. Kaçırma ve cinayet olaylarından Robert Hansen isimli bir adam sorumlu tutulur. Fakat kendisi mutlu bir ailenin bireyi olmakla birlikte saygın bir kişiliktir. Kanıtların bir araya gelmesiyle, suçlu ortaya çıkar.

1970’ten 1984 yılına kadar (sayısı net olmamakla birlikte) 17 kadını öldürüp ve birçok kadına taciz eden Robert Hansen, işlediği suçları itiraf etmesi sonucu tutuklanır ve 461 yıllık hapis cezasına çarptırılır.

Bugüne kadar gerçek bir hikâyeden uyarlanan birçok film izleme şansı buldum. Belki de The Frozen Ground aralarındaki en vasatıydı. Birçok sahnenin eksik olduğunu ve yeteri kadar üstüne düşülmediğini düşünüyorum. Konunun ilgi çekiciliği ve oyuncuların üstün performansları; filmi başka bir boyuta taşımaya yetmemiş. Başka bir yönetmen önderliğinde çok daha kalite bir film olacağını belirtmeliyim. Yine de suç ve gerilim temalarına düşkün olanların, sıkılmadan izleyeceğini düşünüyorum. İyi Seyirler!

The Frozen Ground (Karanlık Cinayetler) film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gerçek Bir Hikâyeden Uyarlanan Başka Bir Filme Göz Atın: Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

The Frozen Ground Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Karanlık Cinayetler yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: