Skip to content

The Guest (2018) Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Guest (2018) Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Guest dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Guest (2018) Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bugün; K-Drama hayranlarının çok önceden izlediğine emin olduğum fakat benim yakın tarihte izleme şansı bulduğum bir dizi hakkındaki görüşlerimi paylaşıyor olacağım: The Guest. 2018 Eylül ayında izleyenlerle buluşan yapım son günlerin konuşulan dizisi olmayı başardı. Gizem, suç ve korku temaları etrafında şekillenen dizi oldukça olumlu yorumlar aldı ve uzun süre konuşulacağının sinyallerini vermiş oldu. Hong-sun Kim yönetmenliğinde çekilen 16 bölümlük dizinin diğer detaylarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Şaman ailesinin bir ferdi olan Yoon Hwa Pyung, küçüklü yaşlarında bir şeytanın varlığına tanıklık eder. Anlatılana göre; diğer iblislere benzemeyen bu varlık çok güçlüdür ve istediği her insanı ele geçirebilmektedir. Ele geçirilen insanlar etrafa dehşet saçmakta ve ailelerini öldürmektedir. Cinayetler sonunda imza hareket olarak herhangi bir cismi gözlerine saplayan lanetli insanlar, iblisi bu şekilde onurlandırır.

Uzun yıllar boyunca varlığını göstermeyen iblis 20 yıl sonra tekrar gün yüzüne çıkar. Çeşitli cinayetlerin arka arkaya gelmesiyle şüphelenen Yoon Hwa Pyung, onun geri geldiğini anlar. Çocukluğundaki olaylardan ders çıkaran genç taksici; yayına bir din adamı ve dedektif alarak şeytanı yenmeye çalışır.

Dizinin güncel IMDb puanına göz atmak için tıklayınız.

The Guest (2018) Dizi Konusu Yorumu

Diziyi yenilerde keşfetmenin mutluluğuyla 2-3 gün içinde bitirdiğim The Guest dizi incelemesinin sonuna geldik. Yapımla ilgili konuşabilecek o kadar çok nokta var ki nereden başlasam bilemiyorum. Öncelikle suç ve gerilim temalarını izlemekten büyük keyif alıyorsanız, diziyi kesinlikle izlemenizi öneririm. Çünkü ilk bölümden itibaren başlayan gerilim ve heyecan; son bölüme kadar düzgün ve anlamlı bir şekilde artarak devam etti. Soluksuz izlememe sebebiyet veren en önemli noktalardan birisi bu heyecandı. Diğer bir önemli nokta ise dizinin senaryosu. Her noktasına kadar ince ince işlenen roller ve karakterler; dizinin bütünlüğünü koruyan bir diğer faktördü.

Her ne kadar final sahnesi tam olarak içime sinmese de son zamanlarda izlediğim en iyi K-Drama dizilerinden biriydi. Yeterli ölçüdeki korku sahneleri, senaryoyu oldukça yukarıya taşıyan oyuncu grubu dizinin değerini ortaya çıkaran diğer unsurlar oldu. Ya ilk bölümü bitiremeden kapatacak ya da ben gibi 2-3 içerisinde bitireceksiniz. Bu yorumuma sebep olan şey ise, bazı gerilim-korku dolu anlar. Fakat eminim ki çok seveceksiniz. Kaçırmayın mutlaka izleyin. İyi seyirler…

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimleri merak edenler için:

  • Dong-wook Kim – Yoon Hwa Pyung
  • Kim Jae-Wook – Choi Yoon
  • Jung Eun-chae – Kang Gil Young
  • Won-jong Lee – Yook Gwang

Dizi fragmanına ulaşmak için tıklayınız.

Yakın tarihte yayınlanan HBO dizilerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

The Guest (2018) Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: