Skip to content

The Ice Road Film Konusu ve Yorumu

The Ice Road Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Ice Road film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Ice Road Film Konusu ve Yorumu

Sahneler, Kuzey Manitoba’daki Katka elmas madeninden görüntülerle başlar. Ne yazık ki görüntüler pek de iç açıcı değildir. Öyle ki madende metan sızıntısı cereyan etmiş ve akabinde de bir patlama yaşanmıştır. Bu sebeple de bir grup madenci göçüğün altında kalmıştır. Birkaç birey kendisini temiz havaya taşıyabilse de yerin altındaki kişi sayısı daha fazladır.

Heyecanlı ve yürek burkan başlangıcın ardından gözler bu kez Kuzey Dakota’ya çevrilir. Karşımıza çıkan isim ise taşıma patronu Goldenrod’dur. Çünkü Katka’dan kendisine bir telefon gelmiş ve madenin olduğu yere kuyu başlığı taşıması istenmiştir. Ancak Katka’ya çıkan tek yol; sadece buzdan oluşan ve yılda binlerce insanın öldüğü bir yoldur. The Ice Road.

Netflix’in çok konuşulan filmi: Korku Sokağı 1. Kısım 1994

The Ice Road Film Yorumu

The Ice Road, yavaş ve belirleyici başlangıcıyla gelecek dakikalardaki aksiyon ve macera havasının temelini atma hedefi taşımaktadır. Aksiyon filmlerinde sıkça rastlanan veya klişeleşen duygusal patlamayı ortaya çıkararak göçük altında kalan bireylere yardım noktasını ekranlara taşımaya başlayacaktır. Ölümcül yolculuğunu gerçekleştirecek isimler ise Mike ve kardeşi Gurty’dir. Gurty’nin savaş sonrası çöken psikolojisine rağmen ayakta kalmaya çalışan ikili, paraya ve tutunacakları bir dala muhtaçtır. Ancak önlerinde zorlu bir yolculuk bulunmaktadır.

Yazar/yönetmen Jonathan Hensleigh, son ürünü Kill the Irishman ile hatırlanmaktadır. 2011 yılındaki yapımın ardından pek çok olumlu yorumla karşılaşan başarılı isim -sebebi bilinmez- kariyerine 10 yıl gibi uzun bir süre ara vererek The Ice Road ile tekrar izleyici karşısına çıkmaktadır. Genellikle dram ve kaostan beslenmesinin yanı sıra nabız yükselten aksiyon sekanslarından da vazgeçmemektedir.

The Ice Road, farklı değildir. Kendisini diğer aksiyon-macera temalı yapımlardan ayıracak spesifik bir detay bulunmaz. Ancak Mike’a hayat veren Liam Neeson eşliğinde birtakım klişelerden uzaklaşmaya çalışmaktadır. Savaştan hasarla dönen kardeşine yardım eli uzatmaya çalışan duygusal karakterini yanına alacak, göçük altında mahsur kalan bireylere olan yolculuğunda pek çok badire atlatacak ve nihayetinde de nabzı yükseltmeye yarayacak sekanslara imza atacaktır. 2021’in modern sinemasını düşündüğümüzde ve ilave olarak oyuncu kadrosundaki Laurence Fishburne, Marcus Thomas gibi isimleri göz önünde bulundurduğumuzda daha iyi bir sonuç beklemek yanlış bir çıkarım olmasa da çerezlik ihtiyacını karşılayacak akışı ucundan yakalayabilmektedir.

IMDb: 5,5

110 dakikalık film süresinde dikkat çeken diğer oyuncular:

  • Liam Neeson – Mike
  • Marcus Thomas – Gurty
  • Laurence Fishburne – Goldenrod
  • Amber Midthunder – Tantoo
  • Benjamin Walker – Varnay
  • Holt McCallany – Lampard
  • Martin Sensmeier – Miner Cody

The Ice Road Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d