Skip to content

The Impossible (Kıyamet Günü) Film Konusu ve Yorumu

The Impossible (Kıyamet Günü) Film Konusu ve Yorumu yazımızda; The Impossible (Kıyamet Günü) film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Impossible (Kıyamet Günü) Film Konusu ve Yorumu

Son aylarda dünyanın sonu niteliğini taşıyan, değişik doğa üstü olayların konu edildiği pek çok içerikle karşılaşır olduk. Birtakım virüslerin (?) ortaya çıktığı, nükleer bombaların sokaklarda kol gezdiği ve akabinde de insanlığın tehlikeye girdiği birçok içerikte, tam olarak gerçekçi duygular yaşamasak da derinden etkileyen dakikalara rastladık. Ancak yayınlanma tarihi 2012 olan The Impossible ile gerçek bir hikâyeden uyarlanan ve tamamen gerçek duyguların yer aldığı bir içerikle tanıştık. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

2004 Hint Okyanusu’nda gerçekleşen tsunami felaketini işleyip dramatize eden Kıyamet Günü, yaşamla insan arasındaki gerçek mücadelenin bir yansıması olarak karşımıza çıkar. Aralık 2004’te gerçekleşen ve birçok Asya ülkesini yerle bir eden felaket, yüz binlerce insanın canına mal olmuş ve insanlığın akabinde de yaşamanın, korkuların, geleceğin en büyük nedeni olmuştur. Arda kalan pek çok kıymetli can olsa da birçok geleneği bir kara delik gibi içine çekmiştir. Filmin konusu şöyle:

Diğer bir film önerisi: Ölüler Ordusu

The Impossible (Kıyamet Günü) Film Yorumu

Neredeyse her bir birey Noel günlerini iple çeker. Geride kalan yılı unutmak ve yeni yıla umutla girmek için birtakım geleneksel aktiviteler gerçekleştirir. Kimisi arkadaşlarıyla evde geçirirken kimisi de ailesini, tanıdığını alarak bir tatil organizasyonu ayarlar.

İçlerinde Maria (anne), Henry (baba) ve çocuklar Lucas, Thomas ve Simon’un bulunduğu aile üyeleri de Tayland için bir tatil planı yapar. Herkes epey heyecanlı gözükmekte ve bir an önce uçaktan inip odalarına yerleşmek istemektedirler. Otelin muhteşem manzarası eşliğinde tatilleri başlarken neredeyse bütün Asya’yı ele geçirecek bir tsunami göçüğünün altında kalırlar. Tatil beldesi yok olmuş, ağaçlar yerinden çıkmış, arabalar bir kayık gibi ilerlemekte ve çığlıklar. Arda kalan sadece Maria ve Lucas. Şimdilik.

Anne-oğul durmak bilmeyen okyanusun akıntısına kapılmışken bir dala tutunup yardım çığlıkları atar. Maria oldukça yaralanmış ve dayanacak gücü kalmamıştır. Yardım çığlığına koşan yerli halk Maria’yı apar topar hastaneye götürür. Günümüzün acil servislerin andıran bir kalabalık eşliğinde yaraları tedavi edilirken oğlu Lucas’ın hayatı sorguladığı dakikalar izleyeni meşgul etmeye başlar. Baba Henry ise diğer oğullarıyla beraber bir diğer hayat mücadelesinin içine sürüklenir.

Yönetmenliğini J.A. Bayona’nın yaptığı senaristliğini Sergio G. Sánchez’in kaleme aldığı The Impossible, doğal bir yıkımın sonuçlarına odaklanmakta başarılı bir iş çıkartır. Çoğu zaman korkutucu, yürek burkan ve derinden etkileyen bir sekansta ilerler. Duygusal bir tonda başlayıp duyusal bir sonla final yaparken 120 dakikalık süresine hayatın acımasız oluşunu kanıtlar. Sevgiye, umuda, bağlılığa ve akabinde de özgür bir yaşama ayak basar. Ve bunlar hikâyeden arda kalan sadece birkaç noktadır. Mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 7/10. Öyleyse iyi seyirler…

IMDb: 7,6

Lo imposible Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Naomi Watts – Maria
  • Ewan McGregor – Henry
  • Tom Holland – Lucas
  • Samuel Joslin – Thomas
  • Oaklee Pendergast – Simon

The Impossible (Kıyamet Günü) Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: