Skip to content

The King’s Affection Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

The King’s Affection Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The King’s Affection dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The King’s Affection Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix’in geçtiğimiz günlerde yayınlamaya başladığı The King’s Affection, doğum sancısı çeken akabinde de tatlı bebek ağlamasıyla mutluluktan uçan bir annenin şefkatli bakışlarıyla başlamaktadır. Joseon Hanedanlığı göz önünde bulundurulduğunda, doğurduğu erkek bebek taht için biçilmiş kaftandır. Ancak birkaç dakika sonra yaşanacak olay, bütün halkın çirkinleşmesine neden olur. Çünkü erkek bebekten sonra kız bebek de dünyaya gelmiştir. Bir anne için ikiz bebek doğurmak ne kadar anlamlı bir kriter ise hükümdarlar için o kadar “kötü şans” getirisidir. Kral, saraya giderek kız bebeği öldürmelerini emreder. “Bir veliaht bir kızla aynı rahmi nasıl paylaşabilir?”

Şefkatli anne küçük kız çocuğuna bir iğne batırarak nefes almasını engeller. Böylece ilk anda kralın kızını elinden alıp gitmesine engel olur. İğneyi çıkardığı anda tekrar nefes almaya başlayan bebek, annenin yardımcıları tarafından çok uzaklara götürülür. Ve bir müddet ortalıklarda görülmeyecektir. Bu süre zarfında da başta halk arasında akabinde de diğer krallıklar adına savaşlar gerçekleşmektedir. Gaddar kral taviz vermeden yoluna devam ederken hanedanlık esastır mottosunu korumaktadır.

Yıllar birkaç yıl ileriye sarıldığında ikiz bebeklerden erkek olanının büyüdüğü, zeki ve çalışkan bir bireye dönüştüğü görülür. Lee Hyun. Veliaht prens olacağı için çeşitli eğitimlerden geçerken hikâyenin ana kıvrımı da anında ortaya çıkacaktır. Yıllar evvel doğan ve annesinin yardımıyla saraydan kaçırılan küçük kız -Lee-Hwi- sarayın yeni hizmetçilerinden biri olacaktır. 1 saatlik ilk bölümde ikili arasındaki benzerlik herkes tarafından merak konusu olduğunda ikizler birbirlerini anlamaya başlayacaktır.

The King’s Affection Dizi Yorumu

Ancak The King’s Affection’ın asıl konusu veliaht prens Lee Hyun’un öldüğü an cereyan edecektir. Çünkü kız ikizi Lee-Hwi koltuğa oturacak. Ve ikizine epey benzediği için tahtın yeni sahibi olacaktır.

The King’s Affection, geçtiğimiz hafta yayınlanan The Crowned Clown ile olan benzerliğiyle dikkat çekmektedir. Çünkü her iki dizide de tahtın ana sahibi farklı sorunlar yaşayarak tahtını kaybeder. Ve hikâyenin kıvrım noktasını oluşturmak üzere tahtını başka birine teslim eder. The King’s Affection için bu isim kız ikizidir. Yakılıp öldürülmekten kurtulup dar boğazlılıkla uğraşıp devamında doğduğu saraya hizmetçi gelen bir kızın şimdilerde tahtın başında olması dizinin dinamikleri için epey etkileyici rol oynamaktadır.

Netflix’in bir diğer başarılı k-draması: Hometown Cha-Cha-Cha

Yönetmen Song Hyun Wook, kalan bölümlerde bizlere ne gösterecektir bilinmez. Ancak Lee-Hwi özelinde iş savaşlardan kendi kimliğinin ortaya çıkış anına, aile içi gerilimlerden dramatik aşk öykülerine kadar pek çok akış vaat edeceği ön görülmektedir. Gerek ilk bölümün finali gerekse fragmanlardan görüleceği üzere bizleri hem uzun soluklu bir hikâyenin hem de Joseon başta Hanedanlığı devamında da aşk izlenimlerinin bekleyeceği söylenebilir. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 8,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Park Eun Bin – Lee Hwi
  • Rowoon Kim – Jung Ji Woon
  • Nam Yoon Su – Lee Hyun
  • No Sang Bo – Park Beom Doo
  • Kim Taek – Prens Won Shan
  • Choi Myung Bin – Küçük Lee Hwi
  • Choi Byung Chan – Kim Ga On
  • Bae Yoon Kyung – Shin So Eun
  • Jung Chae Yeon – Noh Ha Kyung
  • Kim In Kwon – Yang Moon Soo

The King’s Affection Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: