Skip to content

The Last Narc Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Last Narc Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Last Narc belgesel dizi konusu, Son Narkotik yorumu ve incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, Enrique Kiki Camarena, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Last Narc Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Amazon’un şu zamana kadar yayınlandığı en etkileyici yapımlardan biri olan The Last Narc ile karşınızdayım. Bugüne kadar Amazon yapımı pek çok inceleme yazısı yayınlasam da sanırım en sıra dışı olanı buydu. Netflix ile girmiş oldukları kıyasıya yarışta her zaman geride kalan Amazon; rakibi Netflix’te görmeye alışık olduğumuz bir tema ile geri döndü. Geçmiş yıllarda yaşanan trajik bir ölümün perde arkasını yansıtan bir belgeselle… Temmuz 2020’de yayınlanan dört bölümüyle izleyenleri 1985 yılına götüren yapım, sessiz bir şekilde öldürülen DEA (narkotik büro) ajanı Enrique “Kiki” Camarena’nın hikayesini ele aldı.

İlginizi Çekebilir: Night Stalker: Bir Seri Katili Yakalamak

<<Bu metindeki yazılar belgesel öncülüğünde yazılmıştır ve herhangi bir bilgi değişikliği veya yorum yapılmamıştır.>>

Amerika’da uyuşturucunun yaygın bir şekilde satılmaya başlamasıyla 1970’li yılların ortalarında DEA kuruldu. Meksika’dan dalga dalga gelen paketlerin önüne geçebilmek adına yürütülen operasyona iki polis memuru atandı. Kiki ve Hector. O zamanların en popüler baronlarını barındıran Guadalajara Karteli; siyasi insanları, polisleri kendi tarafında geçirerek her gün gücüne güç katmaktaydı. Kiki bu kartelin içine dahil olurken Hector ise görevini merkezden yapıyordu.

IMDb puanı: 8,7

The Last Narc Belgesel Dizi Konusu Yorumu

Bir gün kimsenin haberi dahi olmadan kaçırılan Kiki, işkence edilerek öldürüldü. Dönemin kısıtlı şartları da düşünüldüğünde ortalığın epey karışmasına sebebiyet veren bu ölüm, devlet adamlarını oldukça zor bir duruma soktu. (devamı sizde)

Cinayetin üstünden birkaç yıl geçtikten sonra davayı soruşturmakla görevlendirilen Hector, kartele yardımda bulunan -yozlaşmış- polisler yardımıyla büyük yol kat ederken dava hakkında hiç duyulmamış ve incelenmemiş gerçekler olduğunu gördü. Yıllarca konuşulan ve ardında ciddi anlamda pek çok sır yatan soruşturmanın ardından çıkan bilgiler herkesin sarsılmasına yol açtı.

Yaptıkları belgeselin epey riskli olduğunun altını çizen yönetmen Tiller Russell; Hector, Jorge, Ramon ve Rene’nin (Ajan ve kartele çalışan polisler) hayatlarını epey riske attığını belirtti. Fakat izleyicilerin “diğer bölümde ne oluyor acaba” ilgisinin karşılıklarını alabileceğini ve tam anlamıyla soluksuz izlenecek bir içerik olduğunu söyledi.

Siyasi ve sosyal açıdan gizemli pek çok ögenin yer aldığı Amazon belgeseli The Last Narc incelemesinin sonuna geldik. Elimden geldiğince temel bilgileri vererek beklentinizi düşürmemeye çalıştım. Devlet ilişkileri ya da diğer hassas konular hakkında yorum yapmayı uygun görmediğim için yazıyı burada noktalıyorum. Mutlaka izleyin. İyi seyirler…

Belgesel fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Belgesel türündeki diğer içeriklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Last Narc Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: