Skip to content

The Lost Symbol Dizi Konusu ve Yorumu – Peacock

The Lost Symbol Dizi Konusu ve Yorumu – Peacock isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Lost Symbol dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer yeni içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Lost Symbol Dizi Konusu ve Yorumu – Peacock

Dan Brown’nin Da Vinci Şifresi ile okuyucu ve izleyiciler özelinde bambaşka kapılar arandı. Her ne kadar ilk olarak ünlü roman çerçevesinde birtakım gizemler, portallar, semboller gibi belli başlı dini, sanatsal, kültürel, farklı inanç temaları hüküm sürse de yıllar içerinde yayınlanan film ve dizi türleriyle Dan Brown ve Da Vinci Şifresi isimleri zikredilmeye devam edildi.

Peacock ise yıllar boyunca konuşulan ve yine gelecek yıllar diliminde konuşulmaya devam edilecek kitap serisinin üçüncü versiyonu olan The Lost Symbol ile alıcı karşısına çıktı. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen prömiyerin ardından hayranlarının çok sevdiği Robert Langdon’u bizlerin önüne surdu. Harvard Üniversitesi’nde görev alan ve geçmiş ile günümüz arasındaki gizemli, sanat tarihi yüksek kısacası kapalı kutu olarak tabir edebileceğimiz sembolleri gün yüzüne çıkartan genç adam, her zamanki haliyle keyfimizi yerine getirmektedir.

Öğrencileriyle yaptığı söyleşide bu sembollerin batıl inançlarla ilgisi olup olmadığına değinirken pek çok figürün ilkelliği ile geleceği arasındaki ince çizgiyi aktarmaya çalışır. Sanat tarihi bilgisiyle suçları, komploları çözen adam olmak Langdon için klasik bir kıstas gibi gözükse de o karaktere hayat veren Ashley Zukerman için epey zorlayıcı olacağı gözükmektedir. Langdon’ın roman ve diğer eserlerde de görülen son derece keskin bir karizması, farklı boyutlara atlamamıza sebep olacak kıvrımlı zekâsı bulunmaktadır. Ancak Zukerman, ilk bölümüyle iyi iş çıkartmaktadır. Öğrencileriyle gerçekleştirdiği ders sırasında tipik nokta atışları ile iğneleyici, katı fakat sempatik kıvamından vazgeçmemektedir.

The Lost Symbol Dizi Konusu

İlk bölümün ve haliyle kalan bölümlerin belirleyici noktası ise… Langdon’ın akıl hocasından -Peter Solomon- aldığı çağrı ile ortaya çıkar. Her ne kadar telefondaki kişi Solomon olmasa da… Asistanı, Langdon’ın Capitol’daki açılış konuşması için orada bulunmasını istemektedir. Langdon Washington’a vardığında bir konferans olmayacağını anlamasıyla birlikte gizemli bir çağrı alır. Ve görünüşe göre Langdon’u arayan kişi, Solomon’u kaçırmış ve akıl hocasının elini keserek ona bir işaret bırakmıştır. Langdon’un görevi de gizemli şifreleri çözerek CIA direktörünün ofisinde kilitli olan ve gizli bir portaldan bahsedilen belgeyi bulmaya çalışacaktır.

Geçtiğimiz haftalarda başlayan bir diğer başarılı dizi: Kin

Dan Brown, Da Vinci Şifresi veya Robert Langdon gibi isimlerden haberdar olmayan bireylerin, hikayeye epey yabancı gözükmesi muhtemeldir. Akış boyunca ortaya sürmüş olduğum semboller, figürler, dini veya sanatsal gösteriler, dedektif olarak lanse edebileceğim Robert Langdon’in birer ipuçları, kanıtları gibidir. Bu kanıtlar ise Solomon’u kaçıran adamın arzu ettiği belge veya portal meselesinin anahtarları gibi gözükmektedir. Sherlock benzeri bir tutuma sahip olan Langdon da yıllardır zevkle, merakla takip ettiği sembol biliminin avantajlarını bu dava için kullanarak çeşitli ölümleri, komploları kurtarmaya çalışacaktır. Sonuç olarak… İlk bölüm oldukça iddialı ve başarılı. Diğer bölümleri merakla bekliyoruz. Öyleyse sizlere keyifli seyirler.

IMDb: 7,4 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Ashley Zukerman – Robert Langdon
  • Sumalee Montano – Inoue Sato
  • Eddie Izzard – Peter Solomon
  • Valorie Curry – Katherine Solomon
  • Raoul Bhaneja – Janitor
  • Rick Gonzalez – Nunez
  • Tyrone Benskin – Waren Bellamy

The Lost Symbol Dizi Konusu ve Yorumu – Peacock yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: