Site icon Blog-Okur

The Man Who Fell to Earth Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime

The Man Who Fell to Earth Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Man Who Fell to Earth dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Man Who Fell to Earth Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime

Jenny Lumet ve Alex Kurtzman’ın, ünlü yazar Walter Tevis’in aynı isimli bilim kurgu romanından uyarladığı The Man Who Fell to Earth, Faraday’ın (Chiwetel Ejiofor) TED Talk’u anımsatan konuşmasıyla açılıyor. Binlerce kişilik hayran kitlesine; şık görünümü ve iyi lisanı ile meydan okuyan genç adam bir milyarder playboyunu anımsatsa da kendini bir göçmen ve uzaylı olarak tanıtmasıyla ibreyi farklı noktaya taşıyor. Dünyanın kurtuluş anahtarını elinde bulundurduğunu ancak bu noktaya gelene kadar epey zorluklar yaşadığını belirtmesinin ardından da sahneler yıllar evvele giderek Faraday’ın hikayesi işlenmeye koyuluyor.

Tarihler geriye gittiğinde, Ana gezegeni Anthea olan ve dünyaya gelerek yeniden doğduğunu ima eden Faraday; yapışkan bir kürenin içinde hayata bağlanıyor. Nereden geldiği, neden geldiği, dünyada ne işi olduğu akış boyunca işlenirken The Man Who Fell to Earth’ün acelesi olmadığı görülüyor. İzleyicinin merakla beklediği soru kümeleri şimdilik rafa kalkarken, en büyük sorunun cevabı ortaya çıkıyor. Thomas Newton (Bill Nighy) isimli bir mucit tarafından; hem kendi gezegenini hem de dünyayı harap olmuş iklimden arındırmak için görevlendirilen genç adam, hikayenin ana temasını izleyiciye sunmuş oluyor.

The Man Who Fell to Earth Dizi Yorumu

24 Nisan’da, Showtime’da gerçekleştirilen prömiyerin ardından tüm dünyanın huzuruna çıkan dizinin belli başlı kült yapımlardan esinleniyor olması başlı başlına bir itici güç yaratırken bilim kurgu, komedi ve dramın bu denli etkileyici çalışması ile izleyiciler haftalık dizi listesine yeni bir ürün eklemiş oluyor. Aylar evvel Syfy ekranlarına çıkan Resident Alien kurgusunu anımsatan görseller merkezde yer alırken; bütün kumandanın Faraday’ın elinde olduğu görülüyor. Dünya ile hiçbir ilişiği olmayan bir adamın ansızın yeryüzüne düşmesi ile başlayan hikâye, Faraday’ın önce insanlığını öğrenmesi, insanlığa alışması ile gelişip, halihazırda üzerine çalıştığı “dünyaya kurtarma” görevi ile son şeklini alıyor. Kuantum füzyon teknolojisinde gözden düşmüş bir uzman olan Justin Falls’un (Naomie Harris) ortaya çıkmasının ardından da soluksuz serüven başlamış oluyor.

Epix’in oldukça başarılı yeni dizisi: Billy the Kid

Kültürel, sosyal, politik ya da toplumsal olarak bölünmüşlüğün zirve yaptığı bir dönemde, çevreci ve dünya tabiatı görselleriyle harika bir başlangıç yapan The Man Who Fell to Earth, başrolü kapsayan oyuncu kadrosuyla büyük bir enerji sağlıyor. Gizem ve gerilimin insanlık uğruna devreye girmesi ve her dakikanın sonunda eşsiz bir çeşitlilik katmanı elde edilmesiyle, yaratıcıların dokunuşları izleyiciye işliyor. Öyleyse keyifli seyirler.

Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 5,6 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Chiwetel Ejiofor – Faraday
  • Clarke Peters – Josiah Falls
  • Naomie Harris – Justin Falls
  • Bill Nighy – Thomas Newton
  • Jimmi Simpson – Spencer Clay
  • Annelle Olaleye – Molly Falls
  • Joana Ribeiro
  • Sonya Cassidy
  • Kate Mulgrew
  • Rob Delaney

The Man Who Fell to Earth Dizi Konusu ve Yorumu – Showtime yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Exit mobile version