Skip to content

The Manor Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

The Manor Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Manor film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, Konak yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Manor Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Susmak bilmeyen kargalar, ev içerisine yerleştirilen fısıltılar, gerçek ile hayal dünyası arasında sıkışıp kalan insanlar… Sizlerin fikrini bilemem. Ancak bana göre korku sektörünün büyük bir kısmını, az önce belirtmiş olduğum semboller çekmektedir. Günden güne artan psikolojik kışkırtmalar, tabiri caizse kafayı yemeye başlayan ve anormal davranışlarla ele geçiriliyor hissi veren insanlar ve haliyle yapımlar, sektöründe maddi akışında önemli bir konumda yer almaktadır.

Amazon Prime Video’nun Welcome to the Blumhouse isimli Cadılar Bayramı konseptli dörtlemesinden biri olan The Manor da bahsini geçirmiş olduğum kalıplaşmış ögelerden faydalanmaktadır. Judith isimli çok sevilen bir anne ve büyükannenin felç geçirmesi sonucuyla başlayan hikâye, arkası kesilmeyen doğa üstü dokunuşlarla final sahnesine seyir almaktadır. Diğer detaylar şöyle:

Bugünlerde 70. yaş gününü kutlayan Judith; sevdiği dostları, kızı ve torunuyla geçmişin güzelliklerini geleceğin ise kalan hayallerini düşünmektedir. Pastayı üfledikten sonra ani bir felç geçirse de birkaç aylık aranın ardından tekrar ayağa kalkmayı bilmiş. Ve güçlü karakteriyle çevresindekilere ilham olmayı başarmıştır. Fakat şimdilerde artık eskisi gibi olmadığını belirterek bölgenin tarihi sembollerinden olan Golden Sun Manor isimli huzurevine taşınma kararı alacaktır.

The Manor Film Yorumu

Ve aslında her gelişmenin başladığı nokta da bu huzur evi olacaktır. Her ne kadar torunu, büyükannesinin huzurevine kapanmasına onay vermese de hem kızı hem de kendisi kararlarının arkasındadır. Tatlı ve sevecen karşılamanın ardından yeni arkadaşlıklar kuran Judith, ne kadar iyi bir karar verdiğini düşünse de birkaç gün içerisinde şahit olacağı mistik gelişmelerle hayatının tehlikede olacağını düşünür. Kargaların kulak ağrıtan sesleri, geceleri fısıldayan veya haykırışlarda bulunan bireyler ve diğer pek çok ögeyle, aslında huzur evinin kötü güçler tarafından ele geçirdiğini ve bireyleri öldürmeye başladığını görecektir.

Welcome to the Blumhouse dörtlemesinin bir diğer filmi: Madres

Yazar/yönetmen Axelle Carolyn’nın, The Manor ile elde etmeye çalıştığı hikâye oldukça basit bir kapıya çıkmasına karşılık yarattığı öncüllerle basitlik ve klişe kavramından uzaklaşmamıza yardımcı olmaktadır. Psikolojik gerilimi ön plana çıkartan belli başlı unsurlarla süslerken Judith nezdinde farkına varma, düzene uymama gibi kalıpları kendisine güç bilmektedir. Şans verebilirsiniz. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 5,3 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Konak filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Barbara Hershey – Judith Albright
  • Bruce Davison – Roland
  • Stacey Travis – Ms. Bensen
  • Ciera Payton – Liesel
  • Jill Larson – Trish
  • Katie A. Keane – Barbara
  • Shelley Robertson – Elizabeth
  • Cissy Wellman – Imogen
  • Fran Bennett – Ruth
  • Mark Steger

The Manor Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: