Skip to content

The Mosquito Coast Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Mosquito Coast Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Mosquito Coast dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Mosquito Coast Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Fox ailesi üyeleri, nedeni tam bilinmeyen bir sebep yüzünden yetkililerden kaçamak bir hayat sürüyor. Kredi kartı, telefon veya yaşadıklarını kanıtlayan herhangi bir unsuru kullanmadan dağlık bir bölgenin içinde yaşamlarını sürdürüyor. Dakikalar geçtikçe aile üyeleri hakkında fikirler elde edilirken ortaya ilginç görüntüler çıkıyor.

Yeni başlayan bir diğer dizi önerisi: Cruel Summer

Ailenin başı, fikir babası Allie Fox; gündelik dünya sisteminden yakınan, teknolojinin, siyasetin ya da akla gelebilecek pek çok hayat hareketliliğinden sıyrılmaya çalışan bir karakteri yansıtıyor. Bir başka deyişle Paul Theroux’un 1982 tarihli romanından ya da 1986 yapımı filmden hatırladığımız karakteristik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Popüler kültürü sevmeyen ve çeşitli buluşlarıyla dikkat çeken babaya, eşi Margot eşlik ediyor. Kaçamak ve -kısmen- çağ dışı yaşamdan sıkılmış gözükse de en az eşi kadar paranoya tavrıyla izleyenlere göz kırpıyor.

The Mosquito Coast Dizi Yorumu

Ailenin küçük üyeleri Dina ve Charlie günlerini; ebeveynlerinin neden böyle bir tavır takındığını anlamakla geçiriyor. Charlie biraz daha ılımlı ve babasına yardımcı olan kişi olarak karşımıza çıkarken Dina, asi ve sorgulayıcı kişiliğini ortaya koyuyor.

Yaratıcılığını Tom Bissell, Neil Cross ve Anya Leta gibi isimlerin yaptığı The Mosquito Coast, özellikle mucit Allie Fox etrafında şekillenirken ince dokunuşlarıyla ailenin yaşam biçimini ele alıyor. Neden böyle bir yaşam tercih ettiklerini, neden kaçtıklarını ya da birbirlerine bağlanmaya yetecek gücü nereden bulduklarını kısa sekanslarıyla izleyene sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde AppleTV+’ta yayın hayatına başladıktan sonra online platformlarda izlenime sunulan dizi, ilk iki bölümüyle oldukça kafa karıştırıcı bir imaj yaratıyor. Ancak bu gizem faktörünün nereye kadar süreceği ya da olayları nasıl işleyeceği büyük bir şüphe oluşturuyor. Her bir bireyin ihtiyaç duyduğu gizem ve sürükleyicilik sahnelerinin devamlılığını nasıl sağlayacağı diğer bir soru işaretini meydana çıkartıyor. Fakat nihayetinde; cinayetin, suçun ya da gereksiz aksiyonun olmadığı güzel bir macera sunuyor.

İlerleyişinde eski tarihli roman veya filmden ne kadar yararlanacağını bilmemekle birlikte ilk bölümlerden oldukça keyif aldığımı belirtebilirim. Dik duruşu ve yenilikçi tavırlarıyla dikkat çeken Allie’nin gelecek bölümlerdeki rolü epey belirleyici olacak gibi gözükse de özellikle Dina’nın şaşırtıcı girişimlerle seyre değişik bir hava katacağını varsayabiliriz. Şimdilik bu kadar. Kalan bölümleri hep birlikte göreceğiz…

IMDb: 7,6

The Mosquito Coast Oyuncuları ve Karakterleri

  • Justin Theroux – Allie Fox
  • Melissa George – Margot Fox
  • Logan Polish – Dina Fox
  • Gabriel Bateman – Charlie Fox
  • John J. Concado – Looper
  • Kimberly Elise – Ajan Estelle Jones
  • Scotty Tovar – Chuy Padilla
  • Scotty Tovar – Leon Polski
  • Alejandro Cardenas – Hector

The Mosquito Coast Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere keyifli dakikalar. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: