Skip to content

The Newsreader Dizi Konusu ve Yorumu – ABC TV

The Newsreader Dizi Konusu ve Yorumu – ABC TV isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Newsreader dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Newsreader Dizi Konusu ve Yorumu – ABC TV
  • Yaratıcılığını Michael Lucas’ın yönetmenliğini ise Emma Freeman’ın üstlendiği yeni ABC TV dizisi The Newsreader, son zamanlarda izlemiş olabileceğiniz en iyi dönem dramlarından biri olacağının sinyallerini veriyor.
  • Henüz 1 bölüm yayınlanmasına karşılık Anna Torv ve Sam Reid önderliğinde oldukça iddialı bir hikâyeye start verirken 1980’li yıllardaki tarih-gazetecilik-habercilik üçgenini merkezine alıyor. Medya bölümünde çalışan bireylerin gündelik ritüellerini, yaşadıkları problemleri ve en nihayetinde de onların da birer insan olduğunu, duyguları olduğunu kurgusal bir hikâye ile izleyen karşısına çıkarıyor. Diğer detaylar şöyle:

Dünya sinemasında bahsi geçen kadın oyuncular arasında zirveye oynayan ilk isimlerden olan Anna Torv’u yeni bir içerikte görmek, öncelikle insanı epey mutlu ediyor. Fringe ile başlanan, Secret City ile perçinlenen ve Mindhunter’la da zirveye oynadığı sinema yolculuğunda The Newsreader ile bambaşka bir insana, karaktere hayat veriyor. Haberciliğin yerel-ulusal bültende zirve yaptığı 1986 yılındaki, oldukça yalnız ve her zamanki gibi de hırslı bir karaktere -Helen’e- hayat veriyor. Sunuculuk yaptığı TV kanalındaki bir numaralı isim olmasına karşılık “sorunlu” kimliği ile patronu Lindsay’in canını yakmaya devam ediyor.

The Newsreader Dizi Konusu

En nihayetinde The Newsreader ilk bölümü ile ne sunuyor diye düşünecek olursak… Genel hatlarıyla ev ile iş arasında sıkışıp kalan gazetecilerin, muhabirlerin, sunucuların dramatik yaşamlarını mercek altına almaktadır. Bu isimlerden ilki de az önce bahsetmiş olduğum Helen’i işaret eder. TV kanalında söz sahibi olmasına karşılık çalkantılı ve hırslı kişiliği ile kimseye soluk aldırmamakta ve her trend haberi kendi sunmak istemektedir. Haliyle, dünyada 1986 yılında yaşanan pek çok sıra dışı gelişme yaşanmıştır. Çernobil olayı, Challenger Uzay Mekiği patlaması, bombalı saldırılar ve diğer pek çok badire… Bu sebeple Helen’in aç görünüşü doğal karşılanmaktadır.

Diğer bir dizi önerisi: Heels

Ve şu an için bir diğer önemli karakter olarak da Dale gösterilmektedir. Sam Reid’in hayat verdiği karakter, mesleğe yeni yeni adım atan heyecanlı genci işaret etmektedir. Yeni haberler, gelişmeler için can atmasına karşılık patronu ile arasını yakın tutarak arzu ettiği haber sunuculuğu görevine geçmeye çalışır. Bölüm sonu itibariyle bu göreve erişse de henüz çok tecrübesizdir…

Dönem dramalarının da en güzel yönleri bu noktalardan geçer. Yaşanmışlıklardan, giyim-kuşamdan, üsluplardan faydalandığı gibi birkaç kurgusal ekleme ile bambaşka bir maceraya çıkmamıza ön ayak olur. Helen ve Dale gibi iki zıt karakterli kişinin yardımıyla, bu yolculuk daha elverişli olacaktır. Tabii; aşk, romantizm, tatlı sohbetler, plaklar, arabalar olmazsa olmaz. Çok iyi bir başlangıç. Diğer bölümleri bekleyip, görelim.

IMDb: 7,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Anna Torv – Helen Norville
  • Sam Reid – Dale Jennings
  • Chai Hansen – Tim Ahern
  • Stephen Peacocke – Rob Rickards
  • William McInnes – Lindsay Cunningham
  • Michelle Lim Davidson – Noelene
  • Marg Downey – Evelyn Walters
  • Chum Ehelepola – Dennis

The Newsreader Dizi Konusu ve Yorumu – ABC TV yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: