Skip to content

The Others Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

The Others Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Others (Diğerleri) film konusu yorumu ve incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Others Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Alejandro Amenábar’ın 2001 yılında yazıp yönettiği ve başrolünde Nicole Kidman’ın yer aldığı korku-gerilim temalı film The Others incelemesi ile karşınızdayım. Yayınlanmasının üstünden neredeyse 20 yıl geçmesine rağmen alt metinleri ve kurgusuyla günümüz sinema dünyasında önemli yer edinen film, son günlerde tekrar gündeme geldi.

Savaşta kocasını kaybeden iki çocuk annesi Grace, ailesinin güvenliğini ve bakımını sağlamalıdır. Güneş ışığına alerjisi bulunan çocuklar, evden çıkamamaktadırlar. Gözlerden uzak evlerindeki yaşamları, hizmetçilerin onlara katılmasıyla değişmeye başlar. Evin küçük kızı Anne’nin hayali arkadaşı Viktor başta olmak üzere, evde çeşitli gerilim dolu dakikalar yaşanmaya başlar. Evin çevresine yayılan mezarlıklar çocukları telaş eder ve evin babası geri döner.

Bu tarz filmlerde en sevdiğim özellik şudur: her dakika yeni bir aksiyonun yaşanması ve sizin bunu oldukça zor bir şekilde anlayıp, yorumlamanız. The Others için de bu söylediklerim bire bir gerçekleşiyor. Tamam anladım dediğiniz anda yeni bir teori ortaya çıkıyor ve düşünüp onayladığınız pek çok düşünce yok oluyor.

Keira Knightley’in başrolde olduğu filme göz atın: Anna Karenina

The Others Film Konusu Yorumu

Her ne kadar yapım yılı 2001 olsa da günümüzün sinema dünyasında yeri var yorumunu hak ediyor. Öngörülemez oluşu ile sizi film ve konuya bağlamakla kalmayıp, gizem duygusunu efsane kullanarak yerinizden bile kıpırdatmıyor. Sisli havasından ve ev iç dekorasyonlara kadar planlanarak, elde edilmeye çalışılan gerilim duygusunu izleyenlere hapsettirmeyi başarıyor.

Başka bir bilgi olarak, filmin korku temalı olmadığını hatırlatmakta fayda var. Eski ev, mezar taşları vb etmenler filmi korkutucu yapmıyor ve aynı zamanda yönetmenler de bunu hedeflemiyor. İzleyenlere gösterilmek istenen ana tema korku değil. Saf gerilim.

Mükemmel bir yapım değil fakat kesinlikle izlenilmeyi hak ediyor. Sizi konuya bağlamaya çalışması ve özellikle kocasının eve gelip sonradan ayrılması (izleyince anlayacaksınız) gibi oldukça önemli mesajlar yer alıyor. Son olarak da Nicole Kidman’a ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Son zamanların çok konuşulan ve aranan dizisi The Undoing ile tekrar karşımıza çıkan usta oyuncu, 20 sene öncesinde bile bugünü aratmıyor. Mutlaka izleyin, iyi seyirler…

  • Nicole Kidman – Grace
  • Christopher Eccleston – Charles
  • Alakina Mann – Anne
  • Fionnula Flanagan – Mrs. Mills
  • Eric Sykes – Mr. Tuttle
  • Elaine Cassidy – Lydia

Film fragman ve IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nicole Kidman’lı The Undoing dizi konusuna buradan göz atabilirsiniz.

The Others Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: