Skip to content

The Phantom – Wanda Lopez’i Kim Öldürdü | Netflix Suç Belgeseli

The Phantom – Wanda Lopez’i Kim Öldürdü | Netflix Suç Belgeseli isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Phantom – Wanda Lopez’i Kim Öldürdü film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Phantom – Wanda Lopez’i Kim Öldürdü Netflix Suç Belgeseli

Tarihler 4 Şubat 1983’ü gösterdiğinde Carlos DeLuna isimli 20 yaşındaki genç birey, 24 yaşındaki Wanda Lopez isimli genç kadını vahşice öldürmekten dolayı tutuklandı. Kanıtlar DeLuna’nın kalın bir bıçak yardımıyla Lopez’in sol göğsünden bıçakladığını ve bu darbenin atardamara denk geldiğini gösterdi.

Tutuklandığı andan itibaren idama çarptırıldığı süreye kadar (6 yıl boyunca) kendisinin suçsuz olduğunu iddia eden DeLuna, çeşitli yardımlarla birlikte suçsuzluğunu kanıtlamaya çalıştı. Ekonomik şartları gereği yeteri kadar incelemeye tabi tutulamasa da pek çok kanıtı elde etmeyi başardı. Üstelik sadece kendi suçsuzluğunu öne sürmedi. Cinayeti işleyen kişinin adına kadar birçok gelişmeyi dedektiflere aktardı. Söylediğine göre Lopez’i öldüren, o zamanın kötü şöhretli katili Carlos Hernandez’di. Fakat hiçbir kanıt hiçbir tanık kendisine yardımcı olamadı. Ve 1989 yılında idam edilerek öldürüldü.

The Phantom Belgesel Konusu

Bu idamın ardından pek çok kitap pek çok belgesel gün yüzüne çıksa da kendisini ABD hukuk bünyesine ayıran bir yargıcın ifadeleri en açıklayıcısı oldu. Kendisine göre DeLuna davası, ABD’de gerçekleşen ilk haksız idam cezası değildi.

Britney Spears’ın babasıyla olan dava sürecini ele alan bir belgesel: Britney vs Spears

Netflix’in The Phantom adıyla Wanda Lopez’i Kim Öldürdü davasını ele aldığı belgesel film, DeLuna kardeş ve yakınları başta olmak üzere çeşitli hukuk çalışanlarından görgü tanıklarına kadar pek çok röportaj, belge ve kaset görüntülerinden faydalanmaktadır. Yıllar evvel paylaşılan kanıtların yanı sıra… Son yıllarda ortaya çıkan ve davanın tamamen başka noktalara evrilmesine yol açacak incelemelerde bulunmaktadır. 1983 gecesi Teksas’taki benzin istasyonundaki Wanda Lopez’in polise yöneltilen bıçaklı adam çağrısından, polislerin “insan avına” çıkmasına kadar pek çok skandalı bir arada barındıran görüntüleri bizlere aktarmaktadır. Ve açıkçası DeLuna’nın haksız yere mi idam edildiği sorusunu, tekrar tekrar hafızalarda canlandırmaktadır. Kaçırmayın.

IMDb: 6,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Belgesel fragmanı burada!

The Phantom – Wanda Lopez’i Kim Öldürdü | Netflix Suç Belgeseli yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: