Skip to content

The Rational Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

The Rational Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazımızda; The Rational Life dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Rational Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

İlk olarak Mart sonu itibariyle Çin’in yerel kanallarında hizmete başlayan The Rational Life, yerli medyanın olumlu görüşlerinin ardından başarısını ulusal bültene taşımayı başardı. Böylece Netflix’in her gün gelişen ve sonu gözükmeyen ağı ile izleyenler yepyeni bir hikayeyle buluşmuş oldu. Yönetmenliğini Hsu Fu Chun’un üstlendiği dizi ile ilgili diğer detaylar şöyle:

Netflix’in diğer yeni içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

The Rational Life ile dikkatleri üstüne çeken Shen Ruo Xin isimli genç kadında kendinizi görmeniz mümkündür. Hayatın koşuşturması arasında kendisine bir başka çıkış yolu arayan genç kadın, bir yandan annesinin “evlenme çağrılarına” odaklanırken bir yandan da kariyer basamaklarını çıkmanın derdini taşımaktadır. Tipik bir Türk aile çocuğu olarak belirtebileceğimiz genç kadın, bunalımlı ve patlamaya müsait bir el bombası görünüşüyle hikâyenin startını vermiş olacaktır.

The Rational Life Dizi Yorumu

Hayatta her bireyin idealleri olacağı gibi Shen Ruo Xin’in de kendisine göre birtakım amaçları bulunmaktadır. İçinde bulunduğu yoğun iş temposunda bir yandan koltuğunu korumakla yükümlüyken bir yandan da daha üst seviyeler için azimle çalışmak zorundadır. Ancak hayatına yön vermesi gereken bir diğer nokta ise -haliyle- aşk hayatıdır. Annesine göre evlenmek için geç kalan Shen Ruo (30 yaşında), bir an önce talipleriyle ilgilenmelidir. Halihazırda bir sevgilisi olsa da henüz evlenme niyeti yoktur.

Diğer bir dizi önerisi: The Republic of Sara

Senaristler Chen Tong ve Long Xiao Shan, Xin’in psikolojisini ele almakta başarılı iş çıkartır. Sıradan gibi gözüken “hayat temposu” kavramını, gerçekleriyle ve olağan haliyle sunma hedefi taşır. Genç kadının da hayalleri olabileceğini, iş hayatında başarılı olmak istediğini gerekçeleriyle sunma konusunda emin adımlarla ilerler.

Hikâyenin kıvrım noktaları ise akışa dahil olan diğer isimlerle oluşmaya başlar. Şans eseri tanışılan erkekler, kıvrımların en büyük sebebi gözükse de Shen Ruo Xin senaryoyu tek başına yürütebilecek karaktere ve azme sahiptir. Bu sebeple son yıllarda çıkış yakalayan Qin Lan’ın, Shen Ruo Xin karakteri ile ortaya koyduğu performans izlemeye değer bir görüntü sağlamaktadır.

Sonuç olarak The Rational Life’ta sıra dışı veya klişelerden uzak bir görüntü elde edemeyeceğinizi belirtebilirim. Ancak son aylarda sıkça paylaşılan cinayetlerden, bilim-kurgulardan uzaklaşma hevesi taşıyorsanız The Rational Life ile beraber aradığınız çıkışı bulabilirsiniz. Hikâyeye serpiştirilen karakterle, kendinizi görebilir ve en içten duygularla hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz. 7/10

IMDb: 8,8

Uzun soluklu hikâyeye yön veren diğer isimler şöyle:

  • Qin Lan – Shen Ruo Xin
  • Dylan Wang – Qi Xiao
  • Calvin Li – Xu Ming Jie
  • Wang Yi Nan – Li Fang
  • Kang Kang – Zou Cheng
  • Bao Wen Jing – Song Zi Yan
  • Pan Hong – Shen
  • Chen Peng Wan Li – Su Yang
  • Lin Xin Yi – You Si Jia
  • Wei Yi Bo – Liu Pei

The Rational Life Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: