Skip to content

The Republic of Sarah Dizi Konusu ve Yorumu

The Republic of Sarah Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; The Republic of Sarah dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

The Republic of Sarah Dizi Konusu ve Yorumu

Geçtiğimiz günlerde ilk bölümüyle karşımıza çıkan CW’nin yeni dizisi The Republic of Sarah, isminden de anlaşılacağı üzere Sarah Cooper isimli genç kadını takip etmektedir. Kendisi bir üniversitede tarih öğretmenliği yapmaktadır. Bu sebeple gelişmiş diyalog gücünü kullanarak genci yaşlısı fark etmeksizin küçük topluluğun sevilen, sayılan kişisidir. Arda kalan zamanlarda da yakın arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirerek orta yaşın hem keyifli hem de acı dolu yönlerine şahit olmaktadır.

Her köyde her kasabada kısacası her küçük yerleşimli yerlerde karşımıza çıkan “yaşadığı yere sadık, halkını düşünen” nitelikteki kişi denildiği akla gelen ilk kesim yaşlılar olsa da New Hampshire, Greylock için bu kişi Sarah’dır. Çünkü kasabalarına gelen Lydon Industries isimli şirket, kasabanın bazı kesimlerinde koltan (maden-mineral) bulmuş ve kazı çalışmalarına başlamak istemiştir. Ancak Sarah, kasabanın öncüsü olarak şirkete dur demek durumunda kalmış ve bir nevi koruyucusu haline gelmiştir.

The Republic of Sarah dizisinin Sarah kısmı hakkında birtakım bilgiler verdiğimize göre içeriğin en dikkat çekici noktalarına (Republic) değinmeye başlayabiliriz. Ancak bu konuya değinmeden önce son dönemde sıkça karşımıza çıkan ve benim gibi diziseverlerin usanacak duruma geldiği “küçük kasaba cinayetleri” hakkında bazı fikirler paylaşmakta fayda var. Öyle ki küçük kasabaların sadece cinayetlerle tanınmaması gerektiğini, her küçük kasaba temalı dizide birtakım gizem unsurlarının yer almaması gerektiği The Republic of Sarah ile kanıtlanmaktadır. Küçük bir haykırış gibi gözüken bu düşünce, bana göre bütün diziseverlerin muzdarip olduğu bir durum haline gelmektedir. Küçük kasabalar yaratıcı ve yönetmenleri her daim cinayetlere, gerilim dolu sahnelere, dolambaçlı hikayelere teşvik etmemelidir. O halde maden çalışmalarına geri dönebiliriz.

The Republic of Sarah Dizi Yorumu

Lydon Industries’in ani bir şekilde ortaya çıkmasıyla Sarah ve arkadaşları büyük bir şokla karşı karşıya kalır. Yıllardır yaşadıkları; ağaçlarla, güzel bahçelerle anımsadıkları kasabaları büyük bir tehdit altındadır. Sarah’ın ilgilenmesi gereken bir diğer problem ise Lydon Industries için çalışan ve yıllardır haber alamadığı kardeşi Danny’nin ortaya çıkışıdır. Kazı çalışmalarını yöneten kişi konumunda olan Danny, hiç kimsenin göz yaşına bakmaksızın icraatına devam etmenin yolunu aramaktadır.

Sarah, ilk birkaç günü başarıyla geçirir. Ancak Marilyn Hill isimli kadınla tanışmasının ardından pes etme durumuna gelir. “Kuralcı, katı bir yetkili” sıfatına layık hareketleriyle Hill, Lydon’un araziler üzerinde hakları satın aldığını belirtir. Sarah, Republic kısmını gerçekleştirmeye hazırdır. Planı ise Greylock’un Kanada ve ABD’nin tam ortasında kalan bir bölge olduğunu savunarak kimsenin Greylock üzerinde bir hak iddia edemeyeceğini belirtmektir.

Yapılan oylama sonucunda bağımsızlık kazanmıştır. Ve Sarah, Greylock’un bir diğer deyişle yeni ülkenin (?) belediye başkanı olmuştur. Ancak bölüm sonunda, yeni bir ülke kurduğu ve ABD’ye darbe girişiminde bulunduğu için FBI tarafından tutuklanacaktır…

Diğer bir dizi önerisi: Çıplak Yönetmen

Komik ve saçma yorumlarınızı duyar gibiyim. Kesinlikle haklı olduğunuzu belirtmekle birlikte yine de The Republic of Sarah’ı bu denli çılgın bir proje ile karşımıza çıkmış olduğu için de takdir edemeden geçemeyeceğim. Nasıl ani bir şekilde bağımsızlık ilan edildi? Ülke kurmak bu kadar kolay mı? Nasıl aniden belediye başkanı seçildi? Şeklinde sonsuza kadar sürecek soru sürüsünü de bir kenara koyarsak içerikten ve eğlenceli (biraz saçma) başlangıçtan keyif aldığımı belirtebilirim. Henüz bir bölüm yayınlandığını belirterek; The Republic of Sarah hakkındaki görüşlerimi sonlandırıyorum. Bakalım diğer bölümler bizlere neler gösterecek… 6/10. Aşağıdaki fragmana göz atmadan geçmeyin.

IMDb: 6,8

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Erica Dunton yönetmenliğindeki dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler:

 • Stella Baker – Sarah Cooper
 • Luke Mitchell – Danny Cooper
 • Hope Lauren – Corinne Dearborn
 • Nia Holloway – AJ Johnson
 • Ian Duff – Grover Sims
 • Izabella Alvarez – Maya Jimenez
 • Ryan Bruce – Adam Dearborn
 • Nicola Correia-Damude – Alexis Whitmore
 • Mika Amonsen – Hunter Trumbull
 • Ellen David – Gail Taggert
 • Salvatore Antonio – Luìs Vidal

The Republic of Sarah Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: