Skip to content

The Rope Curse 2 Film Konusu ve Yorumu

The Rope Curse 2 Film Konusu ve Yorumu yazımızda; The Rope Curse 2 film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Rope Curse 2 Film Konusu ve Yorumu

Paranormal olaylar içerem yapımları izlemekten keyif alıyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. Fakat bu yine de filmden keyif alacağınız mı gösterir? Buna yazının sonunda hep beraber karar vereceğiz.

Eylül 2020’de Tayvan’da vizyona giren Netflix’in yeni korku filmi The Rope Curse, 30 Aralık’ta Türkiye’de yayınlandı. Tayvan’ın dini gelenek ve göreneklerini temel alan film, yerel basın tarafından epey olumlu yorumlar almayı başardı. Yönetmenliğini Shih-Han Liao’nun yaptığı senaristliğini ise Tzu-Ming Ma’nın gerçekleştirdiği yapımla ilgili diğer detaylar şöyle:

Aynı anda altı kişinin birden intihar ettiği bir sahneyle açılıyor film. Büyük ses getiren bu olayın ardından, arınma faaliyetleri gerçekleşmek gerekiyor. Ruhların canlı bedenlere girmemesi için gerçekleştiren bu arınmada tüyler ürpertici sahneler gerçekleşiyor.

İki farklı kişi üzerinden şekillenen film, Tayvan’da klasikleşen bir ritüel etrafında devam ediyor. Etrafta yer alan ruhları görebilme yeteneğine sahip olan Huo-ge, efendisi öldükten sonra Zhong Kui karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Hikayesine şahit olduğumuz diğer isim ise Jia-min. Anne ve babasını kaybettikten sonra teyzesinin yanına taşınan genç kız, eniştesinin yoğun kavgacı tavırlarıyla karşılaşıyor. İlerleyen dakikalarda gerilim oldukça yükselirken; teyzesi, Tay Tanrısı tarafından ele geçiriliyor…

The Rope Curse 2 Film Yorumu

Yorumlarıma şu şekilde başlasam yanlış olmayacaktır: bazı noktalarıyla oldukça keyif veren fakat yine bazı noktalarıyla epey saçma gelen bir film. Öncelikle keyif veren kısımlarıyla başlamak istiyorum. Konusundan bağımsız şekilde konuşmak gerekirse; ses ve müzik efektlerinin film gerilimini oldukça ileriye taşıdığını net bir şekilde görüyoruz. Ki bu da The Rope Curse’ü son zamanlarda yayınlanan diğer korku filmlerinden ayıran bir nokta haline geliyor. Filme bağlanmamdaki en temel kriterlerden birinin bu olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Filmi vasat hale getiren nokta ise -bana göre- oyuncu performanslarından kaynaklanıyor. Çoğu kişinin mest olup izlediği oyun grubunun, film çıtasına uygun olmadığını düşünüyorum. Her ne kadar senaryo, kurgu, ses vb faktörleri göz önünde bulundurduğumuzda 10/10 bir içerik olmasa da oyuncu grubunun herhangi bir ilerleme sağladığını belirtemeyeceğim. Merak edenler için aşağıya detaylı kadroyu bırakacağım, belki tanıdığınız biri çıkar.

The Rope Curse Oyuncu Kadrosu: Kang-sheng Lee, Wilson Hsu, Vera Chen, Bor Jeng Chen, Wan-Hao Chen, Kimi Hsia, Fox Lee, Hung Lei, Kuo-Shao Liu, Peng Sun, Jason Tsou

IMDb kullanıcıları tarafından belirlen 6,0 puanı ne kadar gerçekçidir bunun hakkında tam yorum yapamamakla birlikte yapıma şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. (Özellikle şeytan, ruh vb temalar sevenler için ideal bir film olabilir.) Beklentinizi daha da yükseltmeden sizlere iyi seyirler diliyorum.

Ayrıca 2021 yılının hepinize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Umarım her şey eski haline geri döner ve özgürlüğümüze kavuşabiliriz. İYİ SENELER!

Film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Korku temalı diğer film ve dizi önerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Rope Curse 2 Film Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: