Skip to content

The Serpent Dizi Konusu ve Yorumu

The Serpent Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; The Serpent dizi konusu ve yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, Netflix yönetmeni, senaristi, aynı zamanda oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Serpent Dizi Konusu ve Yorumu

“Bu dizide gerçek olaylardan esinlenilmiştir. Bazı isim ve kurbanlar, ailelerine duyulan saygıdan dolayı değiştirilmiştir.” Dizi anlatımına bu cümlelerle başlıyor. Nedir bu gerçek hikâye diyecek olursanız, anlatmama izin verin.

1970’li yıllardan 1980’li yıllara kadar çeşitli Asya ülkelerinde yirmiden fazla turisti öldürmekle suçlanan Charles Sobhraj, The Serpent dizisi ile hayat buluyor. Hayat buluyor cümlesi ne kadar doğru bilinmez fakat o dönemde gerçekleştirdiği akıl almayacak cinayetleri konu eden yapım, çoğu kişinin duymadığı gizemli bilgileri ön plana çıkarıyor. BBC One’ın 2021 yılı projeleri arasında yer alan The Serpent, geçmiş zamanların korkulu rüyası ve en çok aranan suçluları arasından gösterilen Charles Sobhraj’ın hukuki ve sosyal hikayesine odaklanıyor.

Tayland, Hindistan gibi turistlerin bol olduğu yerleri hedef olarak belirleyen Charles (lakapları: Yılan, İblis ve duymadığımız pek çok lakap) insanlara kendisini çeşitli şekillerde tanıtarak ilgisini çekti ve sonunda gülen taraf hep o oldu. Bazılarını zehirleyerek, bazılarını bıçaklayarak öldüren Charles; suçunu hiçbir zaman kabul etmedi ve uzun yıllar boyunca polisler tarafından sorgulandı. Öldürdüğü insanların pasaportlarını alarak çeşitli ülkelerde elini kolunu sallaya gezerek, cinayetlerine devam etti. Bu sıralarda tanıştığı insanlarla yakın ilişki kurarak, kendilerine yardımda bulunmasını istedi.

IMDb: 7,7

The Serpent Dizi Konusu ve Yorumu

Yılını tam hatırlamamakla birlikte, polisler onu yakaladı ve 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Birkaç yılını tamamladıktan sonra hapisten kaçtı. Tekrar yakalandı ve daha sonra süresini tamamladıktan sonra hapishaneden çıktı.

Yıllar önce şahit olduğum bu seri katil davasının ardından, bugünlerde tekrar önüme çıkması açıkçası biraz şaşırttı. Biyografi tadındaki yapımları izlemekten keyif alıyorsanız, büyük ihtimalle hoşunuza gidecektir. Fakat Netflix’in son zamanlarda yayınladığı Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy ve The Ripper gibi etkileyici suç içeriklerinden sonra, The Serpent’in bir nebze düşük seviyede kaldığını hissedebilirsiniz.

Oldukça ilgi çekici ve mide bulandırıcı konusuyla, 8 bölümlük ilginç bir dizinin bizleri beklediğini düşünüyorum. Yukarıda vermiş olduğum detaylar uzun yıllar önce edindiğim bilgileri yansıtıyor. The Serpent ile bu detayların ne kadarını ve nasıl göreceğimize dair bazı endişelerim olsa da takip edilecek bir dizi olduğunu belirtebilirim.

Negatif düşüncelerimden bir diğeri; Charles’ı canlandıran Tahar Rahim’de döneme ve Charles’a ait izlenimleri pek yakalayamamak oldu. Kendisini seri katil kılan kurnaz özelliklerinden oldukça söz ettiren Charles’ın, o yönlerine şahit olabilecek miyiz? Hep beraber göreceğiz. Öyleyse sizlere iyi seyirler…

Yönetmen ve senaristler: Hans Herbots, Tom Shankland, Richard Warlow, Toby Finlay

Netflix belgesellerine buradan ulaşabilirsiniz.

The Serpent Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: