Skip to content

The Seventh Day Film Konusu ve Yorumu

The Seventh Day Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Seventh Day film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Seventh Day Film Konusu ve Yorumu

Guy Pearce ve Stephen Lang’i içeren etkileyici oyuncu kadrosuyla izleyenlere merhaba diyen The Seventh Day, 2021’in korku temalı filmleri arasında kendisine yer bulmaktadır. Yönetmenliğini The Dark ve Something Left (kısa) gibi içeriklerden hatırladığımız Justin P. Lange üstlenirken senaryosu ise yine aynı isim tarafından kaleme alınmaktadır. O halde şeytan çıkarmaya hazır mısınız? Diğer detaylar şöyle:

Pixar Animation Studios’un yeni filmi: Luca

Sahneler 1995 yılına ait birtakım görüntülerle başlar. Öyle ki karşımıza çıkan ilk isim Peder Louis’tir. Kendisi şeytan çıkarma konusunda ustalaşmış bir simge olarak tanıtılırken ilgilenmemiz gereken tek noktanın şeytan çıkarma üzerine olmadığı anlaşılır. Kısacası yerli halk tarafından sevilen, sayılan bir karaktere sahiptir. 90 dakikalık film süresi boyunca ilgilenmemiz gereken bir diğer isim ise genç Peder Peter’dır. O da Peder Louis kadar sevilen biri olmasına karşılık şeytan çıkarma işlerinde henüz yeni ve görüp geçirmemiştir. Bu sebeple Peter, Louis’in yanından ayrılmamakta ve onu kendisinin öğretmeni, idolü olarak görmektedir.

The Seventh Day Film Yorumu

Günlerin, hayatın bizlere ne sunacağı veya nelerle karşılaşacağımız bilinemez. Bu yorum Peter’ın gözlerinden anlaşılacağı gibi Louis’in de sözlerinden anlaşılabilir. Çünkü yanlarına gittikleri küçük kız; en güçlü iblisler tarafından ele geçirilmiş ve hiçbir yardım onu normal hayata döndürememiştir. Peder Louis ve Peder Peter, karşılarına çıkan gücün farkında olmalarına rağmen ilk birkaç dakika itibariyle pek de bir sonuca varamamıştır. Nihayetinde de kazanan “şeytan” olmuş ve Peder Louis’i öldürmüştür.

BBC Three ekranlarında yayınlanmaya başlayan bir diğer çerezlik öneri: Starstruck

The Seventh Day, 90 dakikalık çalışma süresinin ilk dakikalarını beklenenin üzerinde bir performans sergiler. Bu noktada Peder Louis’in etkileyici performansı gözlerden kaçmazken birkaç dakika sonra ölmesiyle -neredeyse- hevesleri yerle bir edecektir. Çünkü geriye kalan 80 dakika; kopuk, tahmin edilir, derinliği olmayan şeklindeki sözcüklerle hatırlanır. Hiçbir kıvrımı olmayan, sadece şeytan çıkartmaya odaklanarak ne karakterler üzerinde ne de konuyu renklendirecek bir arayış içinde gözükmemektedir.

Bu noktadaki en büyük sıkıntı Louis’in ölümü gibi gözükmesine karşılık hikâyede yılların ileriye sarılması sonucunda büyük Peder Peter ile -bir diğer deyişle Guy Pearce ile- tanışmamız da filmin etkileyiciliğini arttırmaz. Oyunculuğu ve güçlü karakteri gereği birtakım değişikliklere imza atsa da hiçbir zaman yeterli değildir. Kalan 80 dakikada neler yaşandığına değinecek olursak…

Az önce de belirttiğim gibi, hikâye yaklaşık 20 yıl kadar ileriye sarılır. Peter büyümüş, olgunlaşmış ve şeytan çıkarma görevini üstlenen en iyi kişilerden biri olmuştur. Diğer bir ifadeyle öğretmeni, göstericisi Louis’in isteğini karşılamıştır. Ve kendisi artık Louis gibi genç isimlere yol göstericilik yapan din adamına dönüşmüştür. Sinirli, kibirli, egolu ve çekilmez bir karaktere bürünmesine karşılık görevlerinden, hedeflerinden şaşmamaktadır. Yardım edeceği ve beraber güçlü bir iblisle mücadele edeceği yeni kişi Daniel isimli genç acemidir. Onunla beraber -istemeyerek- bir yolculuğa çıkacak ve şeytanlarla kıyasıya savaşa gireceklerdir… Sonuç olarak, 5/10.

IMDb: 4,4

90 dakikalık film süresinde dikkat çeken diğer oyuncular

  • Guy Pearce – Peder Peter
  • Vadhir Derbez – Peder Daniel
  • Brady Jenness – Charlie
  • Robin Bartlett – Helen
  • Keith David – Peder Louis
  • Chris Galust – Genç Peder Peter
  • Acoryé White – George
  • Tristan Riggs – Nicholas

The Seventh Day Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: