Skip to content

The Soul Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Soul Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Soul film konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, Ji hun yayınlanma tarihi, IMDb puanı, ayrıca fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Soul Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Netflix Çin’in yeni filmi The Soul, izleyenleri yakın geleceğe götürerek gizem ve gerilim dolu bir hikâyeye ayak basıyor. Bir iş adamının acımasızca öldürülmesinin ardından hız kazanan senaryo, sıradanlaşan suç-polisiye filmlerinin aksine doğa üstü gelişmelerden faydalanıyor. Her şeyin kolayca çözüldüğünü hissettirdiği anda da olayların hiç de beklenildiği gibi olmadığını göstermiş oluyor. Böylece nefes kesen bir kovalamaca oyunu başlar. Diğer detaylar şöyle:

Diğer başarılı yeni bir film: Beni Neden Öldürdün?

Film; karanlığın ve korkunun hâkim olduğu, haliyle teknolojinin en üst düzeylerde seyrettiği ve doğa üstü olayların, Taoculuğun zirve yaptığı Taipei’de geçiyor. İnsanların -nedense- mutsuz olduğu, hastalığın zirve yaptığı kısmen distopik bir dünya manzarası yansıtıyor. Dakikalar geçtikçe izleyen üzerindeki şüpheci yaklaşım artarken başarılı iş adamı Wang, Taoist yollarla öldürülüyor. Bu ölümle beraber, seyrin akışı değişmeye başlıyor.

Film yönetmeni Cheng Wei-hao, cinayet ile ilgili ilk şüpheliyi gecikmeden gözler önüne seriyor. Bu kişinin de, annesini ihmal ettiği için babasına nefret besleyen evin genç oğlu olduğu ön görülüyor. Ancak hikâyeye yeni kişilerin katılmasıyla, dava tamamen başka bir noktaya evriliyor.

The Soul Film Konusu ve Yorumu

Dava, yeni kişilerin katılımıyla çorbayı andırsa da bütünlükten şaşmaması takdiri hak ediyor. Bu başarıdaki en büyük payın ise savcı Liang Wen-Chao’ya ait olduğu görülüyor. Kanserle kıyasıya savaş halinde olan genç adam, şehrin en iyi savcılarından biri olarak gösteriliyor.

Chao’ya hayat veren Chen Chang’in role sadık kalabilmek için kısa bir süre içinde 20-30 kilogram (sayıdan tam emin değilim) vermesi de karaktere pozitiflik katıyor. Geçmişindeki başarılarının yanı sıra sert ve acımasız duruşu davanın ilerlemesi için önemli bir değer taşıyor. Aynı zamanda hamile eşi Ah-Bao ise suç biriminin tanınan kişileri arasında yer alıyor.

IMDb: 6,9

Bilim adamı Dr. Wan’ın piyasaya çıkmasıyla karışık bir üçgen arasında kalan savcı, gün geçtikçe kansere yenik düşer hale geliyor. Ancak hedefe kitlenen yırtıcı bir birey konumuna geçerek dava hakkında tüyler ürperten gerçekleri çözmeye başlar. Böylece bilim-kurgunun, doğa üstü olayların, dramın pek çok örneğine rastladığımız dakikalar çoğunluğu ile izlemeye değer bir içerik sağlar. Oyuncu performansı istenen seviyeye ulaşamasa da gizem ve gerilimden sağlam bir getiri elde eder. Sonuç olarak mutlaka şans vermelisiniz…

The Soul Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Chen Chang – Liang Wen-Chao
  • Janine Chun-Ning Chang – Ah-Bao
  • Christopher Ming-Shun Lee – Dr. Wan
  • Anke Sun – Li Yan
  • Hsueh-Feng Lu – Stewardess
  • Baijia Zhang – Tang Su-Zhen
  • Hui-Min Lin – Wang Tian-You
  • Samuel Ku – Wang Shi-Cong
  • Che-Hao Chang – Ah-Liang

The Soul Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Aynı zamanda sitede yer alan diğer Çin ve Güney Kore yapımı filmlere göz atabilirsiniz. Diğer yeni içeriklerden anında haberdar olmak için e-posta yardımıyla siteye abone olabilirsiniz. Öyleyse sizlere keyifli dakikalar dilerim. Değerli vaktiniz için teşekkürler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: