Skip to content

The Stand Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Stand Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Stand 2020 dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Stand Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan yeni CBS dizisi 17 Aralık itibariyle izleyenlere sunuldu. Böylelikle eski tarihte yayınlanan benzer isimli diziden sonra aynı romanı temsil eden başka bir yapım daha dizi dünyasına katılmış oldu. Kurgusal açıdan bazı farklılıkların olacağını belirten yönetmenler, izleyenlerin heyecanlı bir serüven yaşayacaklarını belirtti. Oldukça kalabalık yapımcı ve yönetmen kadrosuyla dikkat çeken The Stand; bakalım 20-21 sezonunun çok konuşulan dizileri arasına ismini yazdırabilecek mi?

Salgın ve virüsle mücadele konulu pek çok film veya diziye rastlamışsınızdır. Ortaya çıkan bir virüsün günden güne güçlendiği ve binlerce insanın hayatına mal olduğu bir salgın… Günümüzü düşündüğümüzde bu cümleler pek de yabancı gelmemiştir diye düşünüyorum.

The Stand ile kendimizi tekrar, dünyanın sonunu getiren bir virüsle mücadele içinde buluyoruz. Bulaşıcılık şekli olarak koronaya benzeyen virüs; pek çok insanın hayatını elinden almakla kalmayıp, insan ırkına oldukça zarar veriyor. Dizinin konusunu bu şekilde özetlesek yanlış olmayacaktır fakat sizleri bekleyen bazı sürprizlerin olduğunu söylemeliyim. Yer yer mizahi ögelerle dolu oldukça ilginç bir bölümdü.

Dizinin güncel IMDb puanını görmek için tıklayınız.

The Stand Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Açıkçası ilk bölüm sonunda Walking Dead havası alamadığımı belirtmek istiyorum. Her ne kadar iki dizi arasında kurgusal açıdan farklılıklar olsa da; salgın ve hastalık temalı dizi izlerken, insanın aklı en basitinden Walking Dead’e gitmiyor değil. Onun haricinde yukarıda belirttiğim gibi yapım bir kitap uyarlaması. Bu kitap da birkaç kez revize edilip, 200-300 sayfa ilave edilerek bugünlere gelen bir eser. Olay bütünlüğünün sağlanması amacıyla yapılan bu ilaveler hikâyeye olumlu mu yansıdı olumsuz mu? Aslına bakarsanız o kısmıyla çok ilgilenmemeye çalışıyorum ve yapımın kitapla ne kadar bağlantılı şekilde gideceğini dair pek fazla bilgim yok.

Dizinin oyuncu kadrosunda Alexander Skarsgård, James Marsden, Amber Heard, Odessa Young, Jovan Adepo, Greg Kinnear, Nat Wolff, Whoopi Goldberg gibi isimler bulunuyor. İlk bölümün sonuyla birlikte birçoğunu görme şansı bulduğumuz isimler, -çoğunlukla- başarılı bir performans çıkarıyorlar.

Kalan 8 bölümden sonra Şubat 2021’de bitmesi planlanan The Stand ile ilgili ilk görüşlerimin sonuna geldik. Kalan bölümleri heyecanla bekleyeceğimi belirtemeyeceğim fakat uzun süredir gerek fragmanlarla gerekse çeşitli ortamlarda yapılan olumlu eleştiriler sonrasında artan beklentimin karşılanması umuduyla izlemeye devam edeceğim. Umarım yükselen beklentiler, seyir keyfiyle son bulur. İyi seyirler…

The Stand dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Henüz 2 bölümü yayınlanan ve son zamanların çok konuşulan dizisi olan “Your Honor” incelemesi için tıklayınız.

The Stand Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: