Skip to content

The Starling Film Konusu ve Yorumu – Netflix

The Starling Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Starling film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Starling Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Hayal kurmaktan korkmayanların, her zaman kendileri için daha iyisi için çabalayanların, yolda tökezlemeler yaşasalar da bir diğer günün yeni hayatlarının ilk günü olacağını kabul edenlerin… Kısacası umut edenlerin hikayesini konu eden The Starling, 2021 Eylül ayının en içten filmlerinden biri olacak gibi gözüküyor. Melissa McCarthy ve Chris O’Dowd gibi kaliteli oyuncuları barındırmasının yanı sıra ruhu dinlendiren kurgusuyla şölen havası yaşatmayı biliyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Lilly ve Jack Maynard çifti evliliklerini taçlandıracak, geleceğe umutla bakmalarına neden olacak doğum öncesi telaşını yaşamaktadır. Küçük küçük kıyafetler, biberonlar, bebek bezleri, oda tasarımları gibi pek çok ruhani evreyi içlerinde hissederler. Ancak aylar sonra, dramatik bir şekilde bebeği anne karnında kaybederler. Ve çiftin bugünlerde cehennemi yaşadığı görülmektedir. Her iki birey de büyük ve geniş bir boşluğa düşmüş gibi oradan oraya sürüklense de Jack bambaşka bir evreye girer. İntihara kalkışmasının ardından çeşitli doktorlar tarafından ciddi anlamda psikolojik travma yaşadığı görülür. Ve aylar sonra kendisini psikiyatri hastanesinde bulur.

Karısı Lilly ise Jack’ten farklı değildir. Halihazırda 9 ay karnında büyüttüğü biricik bebeğini çeşitli sebepler yüzünden kaybetmiş bir kadındır. Üstelik bugünlerde kendisine dul gözüyle bakılmaktadır. Evlerinin bahçesini düzenlemekten perişan olmuş, yalnızlığın hazin pençesine maruz kalmış bir kimyaya sahiptir.

The Starling Film Konusu

Melissa McCarthy’nin Lilly performansı şapka çıkartılacak cinstendir. Ne yazık ki bu durum bazı anne adaylarının başına gelebilir. Lilly de acısı ve kederiyle yaşamaya can atan bir görüntü ile bir yandan kocasını idare etmeye bir yandan da kendi çizgisini değiştirmeye çalışır. The Starling umut edenlerin, hayattan kopmayanların ve küçücük bir kıvılcım için orada, hazır olanların filmidir. Lilly de -ilginçtir ki- kafasına çarpan bir kuş vasıtasıyla kendisinde bir farkındalık oluşturur. Emin adımlarla ilerlemeye, sorunları her daim düşünenden ziyade problemlerden güç elde etmeye karar kılan bir bireye ayna tutar. 

Netflix’in bir diğer popüler filmi: Benim Adım Karl

Senaristliğini Matt Harris’in üstlendiği The Starling’de basmakalıp hüzünlü ve bunalımlı sahneler yerine acısıyla, tatlısıyla ayakta durmaya çalışan bir kadını izlemek gurur verici bir görsele dönüşmektedir. Yaşanmışlıklar, pişmanlıklar, keşkeler her zaman kötü sonuçlar doğurur. Ancak bizlerin onlardan ne elde ettiği ve ne ile ayrıldığımız en önemli faktördür. İlham verici filmler listesine rahatlıkla girebileceği gibi her bireyde farklı anlamlar, farklı kazançlar oluşturması da muhtemel bir gelişmedir. Bazen üzer, bazen de Lilly’nin saçma anlarıyla güldürür. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 7,5

Filmde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Melissa McCarthy – Lilly Maynard
  • Chris O’Dowd – Jack Maynard
  • Scott MacArthur – Ralph
  • Timothy Olyphant – Travis Delp
  • Skyler Gisondo – Dickie
  • Kevin Kline – Larry
  • Elisabeth Röhm – Nancy

The Starling Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: