Skip to content

The Stranger Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Stranger Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; The Stranger dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

The Stranger Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Dizi yapımcılarının son zamanlarda en çok sevdiği temalardan olan gizem ve dramın etkili işlenişine şahit olduğumuz 2020 yapımı Netflix dizisi The Stranger incelemesi ile karşınızdayım. Daniel O’Hara, Hannah Quinn ve Daniel Brocklehurst gibi isimlerin yazıp yönettiği dizi 8 bölümüyle karşımıza çıkarken İngiltere’nin iç karartan havasında sırlarla dolu bir hikâyeyi konu alıyor.

Eşi ve iki çocuğuyla mutlu bir hayat süren Adam, küçük oğlunun futbol seçmelerine gider. Eğlenceli dakikaların ardından Adam’ın yanına tanımadığı bir kız gelir. Ve Adam’ın karısı Corrine hakkında akıl almaz bir iddiada bulunur.

Diğer dizi önerilerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Söylediklerine göre; Corrine’in aylar önceki düşük yaptığı hamilelik bir yalandan ibarettir. Hiç hamile kalmamış ve doğal olarak da düşük yapmamıştır. Aynı zamanda ailedeki iki çocuğun babaları Adam değildir. Bu iddialar karşısında ne yapacağını bilemeyen Adam, iş gezisinde olan karısının eve dönmesini bekler. Dizi konusu Adam’ın sorgulayıcı tavrıyla gelişmeye başlar. Daha sonra tahmin etme olasılığınızın az olduğu gerçekler meydana çıkar.

The Stranger Dizi Konusu Yorumu

Tabii olaylar sadece bu aile üzerinden gelişmez. Johanna ve Wes isimli iki dedektif, ormanda çıplak bir şekilde bulunan gencin davasına bakar. Adam’ın başka bir kişiyle tanışmasının ardından epey hız kazanan dizi, ilginç dakikalara imza atmaya başlar. Bu dakikalardan sonra Adam ve ailesinin durumu değişmeye başlar.

Sonuç olarak beğenilen ve beğenilmeyen özellikler…

Popüler dizi listelerini yerle bir eden kimyası ve akışıyla namını hala korumaya başaran The Stranger ile -yine- gizem ve sırlarla dolu hayatlara şahit olurken -nedense- hiç sıkılmadan ve bir oturuşta bitirebiliyoruz. Her ne kadar benzer olayları görmekten sıkılsak da izlemeden edemiyoruz.

IMDb: 7,3

Diğer dizilerdeki gizem seviyesinin neredeyse iki katını gördüğümüz The Stranger’da her bölümden sonra olaylar bambaşka bir seyir alırken başta ben olmak üzere bütün izleyiciler zevkle devam edebiliyoruz. Bu cümlelerimden sonra diziyi beğendiğim aşikâr fakat gizem olayının bir tık fazla abartıldığını belirtmeden geçmek istemiyorum. Yapımlardaki şaşırtıcı kıvrımları ilgiyle karşılasam da bunun sayısının fazla olduğu zamanlarda iş çığırından çıkmış oluyor. Mutlaka izleyin fakat kendinizi fazla kaptırmayın. İyi seyirler…

  • Richard Armitage – Adam
  • Shaun Dooley – Doug
  • Dervla Kirwan – Corrine
  • Siobhan Finneran – Johanna
  • Jacob Dudman – Thomas
  • Paul Kaye – Patrick

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Disobedience

The Stranger Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: