Skip to content

The Swarm Film Konusu ve Yorumu

The Swarm Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. The Swarm film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, La nuée karakterleri, Netflix yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

The Swarm Film Konusu ve Yorumu
  • The Swarm film inceleme yazısında birtakım spoilerlar bulunmaktadır. Ayrıca akış boyunca bol miktarda çekirge kelimesini duyacağınızı belirtmekte fayda var. Bu sebeple çekirge ile birtakım problemi olan bireylerin, filmi izlemesini hatta içeriği okumasını tavsiye etmiyorum.

The Swarm, Fransa’nın oldukça küçük bir kasabasında yaşanan hikâyeye odaklanmaktadır. Akışa yön veren ve bizleri final sahnesine kadar rahatsız edecek (gerçek anlamda) olan kişi olarak da Virginie Hébrard isimli anneyi ön plana çıkartır. Kocasını kaybettikten sonra iki çocuğu ile beraber hayat maratonunda yer alan genç anne, epey bunalımlı günler geçirmektedir. Çünkü halihazırda çalışıyor olduğu “çekirge yetiştirme (yenilebilir)” mesleğinde maddi-manevi sorunlarla uğraşmaktadır.

La nuée ismiyle 2020 Cannes Film Festivali’nde prömiyeri gerçekleştirilen The Swarm, yönetmenliğini Just Philippot’un üstlendiği korku-macera temalı bir filmdir. Üstelik yönetmen Just Philippot ilk uzun metrajlı filmi olarak The Swarm’ı kendisiyle birlikte tarihe kazımaktadır. Daha çok kısa yapımlarıyla hatırlansa da filmografisine iddialı bir projeyi eklemekte kararlıdır. Ve bu projeyi çekirgeler üzerinden kurmuştur.

Nicolas Cage’li Pig film incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Swarm Film Konusu

Virginie Hébrard… Yalnız bir anne, ergen bir kız çocuğu ve küçük yaşlardaki bir erkek çocuk. Bitmeyen istekler, sonu gelmeyen ödemeler şeklindeki mottosuyla yeni ve ideal bir işe kalkışan Virginie, emek verdiği ve aylarca ilgilendiği çekirgelerin yeteri kadar büyümemesinden, yeteri kadar ürememelerinden şikayetçi konumdadır. Şu anki üretimleri ile gününü bile kurtaramamasın yanı sıra yerli halk tarafından ucube gözüyle bakılmaktadır. Dışlanan ve gerçek anlamda sevilemeyen konuma itilen aile yavaş yavaş “şehir dışına taşınma” mottosuna göz atmaya başlar.

Fantastik temalı film kriterini göz önünde bulundurduğumuzda The Swarm, ilk yarım saatini oldukça pasif kullanmaktadır. Zaten 90 dakikalık kısa bir çalışma süresinin dezavantajının üstüne buruk başlangıcı ile umutları yerle bir eder. Ta ki Virginie’nin çılgın hamlesine kadar… Çekirgeler Virginie’nin kolundaki açık yaradan kan ile beslendiğinde büyümeye başlayacaktır. Büyüyecek, üreyecek ve işler de yoluna girecektir. Ancak çekirgeler devasa boyuta ulaşırsa ne olur…?

Böcek yeme kültüründen, tarım dünyasına; az yatırım ve kaynaktan aile dramına kadar pek çok kriter üzerinden şekillenen The Swarm, Fransa’nın öve öve bitiremediği yapımların başında gelmektedir. Tarım ile uğraşan bireyler yeteri kadar önemsenmediğine; herkesi yeteri kadar doyurmalarına rağmen yeterli miktarda gelir edemediklerinin isyanını yapmaktadır. Daha çok üretin, daha hızlı üretin sinerjisiyle tarımcılara destek olunmadığının ve gerekirse kanınızı akıtın ibaresinin yansımasıdır. Konsept olarak dinamizmden faydalanan ve bu öyküyü fantastik bir olayla bitiren The Swarm, yüksek potansiyelli ideal bir 90 dakika sunmaktadır. Şans verilmeli. 6/10.

IMDb: 6,6 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

La nuée filminde görev alan diğer oyuncular:

  • Suliane Brahim – Virginie Hébrard
  • Sofian Khammes – Karim
  • Marie Narbonne – Laura Hébrard
  • Raphael Romand – Gaston Hébrard
  • Victor Bonnel – Kevin
  • Christian Bouillette – Duvivier
  • Renan Prévot – Luc
  • Vincent Deniard – M. Briand

The Swarm Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: