Skip to content

The Undoing Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

The Undoing Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda;  The Undoing dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

the undoing dizi konusu yorumu ve incelemesi

Hugh Grant ve Nicole Kidman’ın başrollerinde olduğu yeni HBO mini dizisi The Undoing, 25 Ekim itibariyle izleyenlere sunuldu. Jean Hanff Korelitz’in “You Should Have Known” isimli romanından diziye uyarlanan yapım, ilk bölümüyle birlikte iddialı bir giriş yapmış oldu. Hafta hafta gelecek yeni bölümlerle birlikte toplam 6 kısımdan oluşması planlanan dizi, Kasım sonu itibariyle sonlanmış olacak.

Bird Box filminin yönetmeni Susanne Bier, 2020 yapımı The Undoing ile tekrar karşımıza çıkıyor. İlk bölüm itibariyle gayet başarılı bir içeriğe imza atan yönetmene; Big Little Lies’ın yaratıcısı David E. Kelley eşlik ediyor. Böylelikle başarılı Big Little Lies performanslarından sonra David E. Kelley ve Nicole Kidman tekrar bir araya gelmiş oluyor.

Dizi genel hatlarıyla Grace Fraser isimli kadının etrafında dönen olaylara odaklanmaktadır. Başarılı bir terapistlik kariyerinin yanı sıra küçük oğlu ve kocası doktor Jonathan ile hayatlarının tadını çıkarıyorlar. New York’a büyük hayranlık duyan Grace; sabahları oğluna smoothie hazırlayan günün kalanını ise hastalarına vakit ayıran başarılı bir kadın profili çiziyor.

Bölümün başında Grace ve diğer öğrencilerin anneleri bağış toplama etkinliği düzenliyorlar. Zengin ve birbirinden alımlı kıyafetli annelerin yanında, burslu bir çocuğun annesi yer alıyor. Elena Alves. Diğer kadınlar gibi maddi ve sosyal açıdan yeterli gözükmeyen kadın, herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Güzelliği ile ön plana çıkan kadın, ilginç sahnelere imza atıyor. Grace ile yakın temasa geçen Elena, bir şeylerin iyi gitmediğini ve bunaldığını belirtiyor. Bunu söylemesinin ardından stüdyosunda oğlu tarafından ölü bulunuyor.

The Undoing Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Ölümün gerçekleştiği sabah iş toplantısı bahanesiyle Cleveland’a giden Jonathan’dan bir türlü haber alınamıyor. Grace ilerleyen dakikalarda kocasının telefonunun evde olduğunu fark ediyor. Kocasının bir işler karıştırdığını düşünen Grace, Jonathan’a karşı şüpheyle yaklaşmamıza sebep oluyor.

  • Nicole Kidman – Grace Fraser
  • Hugh Grant – Jonathan Fraser
  • Matilda De Angelis – Elena Alves
  • Édgar Ramírez – Dedektif Joe Mendoza
  • Noah Jupe – Henry Fraser
  • Ismael Cruz Córdova – Fernando Alves

İlk bölüm itibariyle diziyle ilgili oldukça pozitif düşüncelere sahip olduğumu belirtmek istiyorum. 55 dakika sonunda; bu pozitif düşüncelere sebep olan, dizinin senaryosu mu yoksa başarılı oyuncu performanslarının bu senaryoyu inşa etmeleri mi tam olarak kestiremiyorum. Fakat keyifli bir ilk bölüm olduğunu söylemeliyim. Esprili tavırlarıyla karşımıza çıkan Hugh Grant, başarılı performanslarından bir diğerine imza atıyor. Evin annesi ve aynı zamanda mesleğinde de önde gelen isimlerden biri olduğu anlaşılan Nicole Kidman, kötü yorumların aksine iddialı bir performans sergiliyor. Bakalım dizinin geri kalanında bizleri ne bekleyecek? İyi seyirler…

Netflix’in yeni dizisi The Queen’s Gambit hakkındaki bilgilere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Undoing dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Undoing Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: