Skip to content

Them Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Them Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Them dizi konusu yorumu, incelemesi, Ötekiler Amazon Prime Video eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Them Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Sayıları yaklaşık 6 milyon olan Afro Amerikalılar, 1910’lu yıllardan 1970’li yıllara kadar Büyük Göç adı altında bir taşınma hareketi gerçekleştirdi. Güney ABD’nin kırsal bölgelerinde birçok ırkçı tavırla karşılaşan aileler, çareyi batı ve doğuya yönelmekti buldu. Bu isimlerin başında da Emory ailesi geliyordu. Karolina’da yaşamış oldukları acımasız olaylardan sonra yeni bir hayat kurmak en büyük istekleriydi. Bu sebeple aile, rotasını Kaliforniya’ya çevirdi.

9 Nisan itibariyle Prime Video’da yayınlanan Amazon orijinal dizisi Them, 10 bölümlük ilk sezonuyla karşımıza çıktı. Yönetmenliğini Nelson Cragg, Craig William Macneill gibi isimlerin yaptığı dizinin senaryosu Little Marvin, Christina Ham tarafından kaleme alınırken; izleyenler 1950’li yıllarda yaşanan gerçek ve tüyler ürpertici bir hikâyeye ulaşmış oldu.

Pek çok dizi-film ve haberde gördüğümüz gibi ırkçılığın temelleri çok eski yıllara dayanmaktadır. Günümüzde de etkileri çok net bir şekilde hissedilse de geçmişi neredeyse 100 yıl öncesine işaret eder. Bu gelişmelerin en temel örneğine Them dizisi ile şahit oluruz. Ve 1950’li yıllara giderek Emory ailesinin korkunç yolculuğuna tanıklık ederiz.

Them Dizi Konusu Yorumu

Them Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi Amazon Prime Video (Ötekiler)

Emory’ler o tarihlerde yeni bir gelecek umuduyla East Compton kasabasına taşınır. Geçmişi arkalarında bırakarak, yeni evleri ve hayatları için büyük umut beslerler. Ancak mahalleye adım attıkları anda, hiçbir şeyin değişmediğini ve onları yine birçok zorluğun beklediğini anlarlar. Çünkü sayısı yüzlere, binlere çıkan yerli halk göz kırpmadan onları izlemeye başlamıştır.

Evin babası Henry, uzun çabalarının ardından başarılı bir mühendis olmuştur. Bu sebeple iyi bir gelir elde etmekte ve evi bu sayede alabilmiştir. Komşuların itici hareketlerine görmezden gelmeye çalışsa da Eşi Lucky için aynı durum söz konusu değildir.

Evin büyük kızı Ruby yeni okulunun mutluluğu içinde olsa da sınıfa girdiğinde hoş olmayan davranışlarla karşılaşır. Küçük kız Gracie ise Bayan Vera isimli korkutucu bir figürün etkisi altındandır. Gün geçtikçe aile bireyleri akıl almayan doğa üstü sorunlarla karşılaşmaya başlar.

Böylece temelleri çok eskiye dayanan bir hikâyenin modern hali izleyenle buluşmuş olur. Ve görüntüler oldukça etkileyici bir iz bırakır. Her bir bireyin içini kemiren ırkçılık sorunu günden güne çeşitli hallere uzanırken etraftaki kişilerin kayıtsız ve sorunu tetikleyen pozisyonda olmaları birçok sorunun cevabı haline gelir.

Senaryo ve karakterlerin harika bir iş çıkarmasının yanı sıra görsel ve ses efektleri açısından da başarılı bir iş çıkaran Them, belki de Amazon’un son zamanlardaki en iyi içeriklerinden biri konumuna erişir. Kesinlikle şans verin.

Them (Ötekiler) Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

 • Deborah Ayorinde – Lucky Emory
 • Ashley Thomas – Henry Emory
 • Shahadi Wright Joseph – Ruby Emory
 • Melody Hurd – Gracie Emory
 • Ryan Kwanten – George Bell
 • Pat Healy – Marty
 • Sophie Guest – Doris
 • Christopher Heyerdahl – Hiram Epps
 • Liam McIntyre – Clarke Wendell
 • Alison Pill – Betty Wendell
 • Abbie Cobb – Nat Dixon
 • John Patrick Jordan – Earl Denton

IMDb: 6,9

Diğer Amazon yapımlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Them Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi | Amazon Prime Video (Ötekiler) yazı sonu. Diğer içeriklerden anında haberdar olmak için siteye abone olabilirsiniz. Öyleyse görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: